Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Mieszkańcy jednomyślni. Jadwiga Winkowska ponownie sołtysem

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej w Elizewie odbyło się 21 zebranie # sprawozdawczo – wyborcze w gminie Kcynia. Mieszkańcy byli jednomyślni w kwestii wyboru sołtysa.

Zebranie w związku z brakiem quorum odbyło się w drugim terminie, tj. po upływie 15 minut od pierwszego terminu. Do świetlicy wiejskiej przybyło 22 mieszkańców, aby wybrać swojego reprezentanta na kolejne 5 lat.

Jedynym kandydatem na funkcję sołtysa była Jadwiga Winkowska, która zarazem kończyła kadencję. Z racji tego, że wyraziła ona zgodę, głosowanie było formalnością, a mieszkańcy byli jednomyślni.

Kolejnym, a zarazem ostatnim krokiem było powołanie 5 – osobowej rady sołeckiej, która miała wspierać sołtysa. – Niech zgłaszają się osoby, które chcą pracować dla naszej społeczności. Jesteście po to, żeby pomagać sołtysowi i tego będę od was wymagała – apelowała Jadwiga Winkowska. Ostatecznie wyłoniono 5 kandydatów, więc w tym przypadku głosowanie również było formalnością.

Skład rady sołeckiej uzupełnili: Mariola Lis, Agnieszka Frątczak, Małgorzata Pazderska, Józef Winkowski i Sylwester Borzych.

W otwartej dyskusji głos zabrał dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel, który przekazał kilka informacji przybyłym mieszkańcom, wspominając o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, o oszustach wyłudzających pieniądze na wnuczka, czy policjanta oraz apelował i prosił o odpowiednie oznakowanie nieruchomości numerem porządkowym w widocznym miejscu, co ułatwi dojazd służbom w razie potrzeby.

Jeden z mieszkańców zgłosił zapotrzebowanie na tablice kierunkowe na terenie wsi, ale jak przekazała sołtys, sprawa jest w toku.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Stasiu, w dniu 12-04-2019 13:05:29 napisał:

  Kolejne zmarnowane lata!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  kolega, w dniu 12-04-2019 13:14:01 napisał:

  Dlaczego w sołectwie szczepice sołtys nie poinformował mieszkańców źe są wybory na sołtysa nie wszyscy mają fb.Dzień babci ,dziadka,zabawa jest rozwieszane po całym sołectwie a tu masz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Wierny, w dniu 13-04-2019 10:30:50 napisał:

  A czy w Iwnie kaplica tylko do końca roku?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Makijaż na każdą okazję
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)