Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 grudnia 2018

Międzyszkolny konkurs ortograficzny. Pogłębianie wiedzy uczniów

SP Palmierowo

SP Palmierowo

17 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się piętnasta edycja # Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”.

W tegorocznym turnieju brało udział pięć szkół podstawowych gminy Kcynia: Rozstrzębowo, Kcynia Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych , piątych i szóstych. Przygotowały go nauczycielki z Palmierowa: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.

Tegoroczny test składał się z 19 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na poczęstunek, a potem zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego „Bajka” w wykonaniu uczniów klasy VI szkoły w Palmierowie.

Jury w składzie: p. Aneta Wojciechowska, p. Dorota Pater, p. Katarzyna Pawlak i p. Marzena Wessołowska sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie (Zofia Kubalewska, Wiktoria Łosińska, Błażej Świtniewski), II – zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni (Anna Kwiatkowska, Aleksandra Jankowska, Stanisław Wiśniewski), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Julia Kosmatka, Nicole Nowakowska, Wiktoria Kowalska). Za udział w konkursie opiekunki wszystkich drużyn z rąk p. dyrektor Jadwigi Olszak otrzymały dla swoich szkół pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słowników, a uczniowie nagrody książkowe, czasopisma, notesy, kubki, puzzle oraz kolorowanki.

Tytuł Mistrza Ortografii w tym roku uzyskało dwoje uczniów – Wiktoria Kowalska z Palmierowa i Błażej Świtniewski z Dziewierzewa. Oboje zdobyli aż 292 punkty. Za swą wiedzę zostali dodatkowo nagrodzeni dyplomami oraz słownikami ortograficznymi.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i pogratulowała ogromu wiedzy ortograficznej. Uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli tradycyjnie do pamiątkowej fotografii. Mimo konkursowego stresu, w czasie całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.

Upominki na potrzeby konkursu sponsorowała Urząd Miejski w Kcyni, Szkoła Podstawowa w Palmierowie oraz Wydawnictwo Nowa Era, którym organizatorki składają ogromne podziękowania.

materiał: SP Palmierowo

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    ona, w dniu 18-12-2018 22:06:29 napisał:

    Ciężka praca w szkole. Widac to po nauczycielach, zwłaszcza po Pani dyrektor.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Botox i wypełniacze
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)