Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

03 lutego 2019

Międzynarodowa wymiana doświadczeń. Spotkali się w Górkach Zagajnych

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

W dniu wczorajszym tj. 2 lutego 2019 r., w ramach projektu PROtect Erasmus + gościliśmy 20 - # osobową, międzynarodową grupę przedstawicieli m.in. z Rumunii (2 stowarzyszenia), Bułgarii (1 stowarzyszenie) i z Belgii (2 stowarzyszenia).

Towarzyszyła im p. Agnieszka Ruczyńska ze Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Flandria", koordynator projektu. Z ramienia gminy projekt wspiera p. Ewa Hałas.

Przybyłych gości powitali m.in. Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, przedstawiciele OSP p. Łukasz Jachim i radny p. Tomasz Świerc oraz przedstawicielka Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich p. Teresa Osial. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń na polu współpracy stowarzyszeń, pozyskiwania środków, realizacji różnego rodzaju projektów. Oprócz rozmów i dyskusji, goście wzięli udział w warsztatach kulinarnych pieczenia chleba tradycyjną recepturą na zakwasie, pieczenia ciastek i faworków. Nie kryli przy tym zadowolenia i z entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. Ponadto zwiedzili remizę OSP, jak również obejrzeli piece chlebowe zakupione przez OSP w ramach pozyskanej dotacji. Mogli także nabyć wyroby rękodzieła m.in. haftowane serwety, ręcznie robione mydła i ozdoby świąteczne (w tym jaja wielkanocne, stroiki).

Gospodarze stanęli jak zawsze na wysokości zadania i przygotowali spotkanie na najwyższym poziomie. Nie zabrakło poczęstunku złożonego z przepysznych wypieków, tortu, żuru, różnego rodzaju pieczywa, tarciuchów, smalcu czy ogórków kiszonych.

Ogromne ukłony i podziękowania należą się strażakom z OSP Górki Zagajne, paniom z Kujawsko - Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich oddział w Górkach Zagajnych oraz mieszkańcom, którzy pomogli w organizacji wydarzenia.

materiał: Ewa Hałas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)