Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

03 lutego 2019

Międzynarodowa wymiana doświadczeń. Spotkali się w Górkach Zagajnych

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

W dniu wczorajszym tj. 2 lutego 2019 r., w ramach projektu PROtect Erasmus + gościliśmy 20 - # osobową, międzynarodową grupę przedstawicieli m.in. z Rumunii (2 stowarzyszenia), Bułgarii (1 stowarzyszenie) i z Belgii (2 stowarzyszenia).

Towarzyszyła im p. Agnieszka Ruczyńska ze Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Flandria", koordynator projektu. Z ramienia gminy projekt wspiera p. Ewa Hałas.

Przybyłych gości powitali m.in. Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, przedstawiciele OSP p. Łukasz Jachim i radny p. Tomasz Świerc oraz przedstawicielka Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich p. Teresa Osial. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń na polu współpracy stowarzyszeń, pozyskiwania środków, realizacji różnego rodzaju projektów. Oprócz rozmów i dyskusji, goście wzięli udział w warsztatach kulinarnych pieczenia chleba tradycyjną recepturą na zakwasie, pieczenia ciastek i faworków. Nie kryli przy tym zadowolenia i z entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. Ponadto zwiedzili remizę OSP, jak również obejrzeli piece chlebowe zakupione przez OSP w ramach pozyskanej dotacji. Mogli także nabyć wyroby rękodzieła m.in. haftowane serwety, ręcznie robione mydła i ozdoby świąteczne (w tym jaja wielkanocne, stroiki).

Gospodarze stanęli jak zawsze na wysokości zadania i przygotowali spotkanie na najwyższym poziomie. Nie zabrakło poczęstunku złożonego z przepysznych wypieków, tortu, żuru, różnego rodzaju pieczywa, tarciuchów, smalcu czy ogórków kiszonych.

Ogromne ukłony i podziękowania należą się strażakom z OSP Górki Zagajne, paniom z Kujawsko - Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich oddział w Górkach Zagajnych oraz mieszkańcom, którzy pomogli w organizacji wydarzenia.

materiał: Ewa Hałas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)