Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2018

Memoriał im Jadwigi Woźniak. Wygrała drużyna z Mycielewa

 foto: Andrzej Kulczyński SP Mycielewo i Bartek Łyszczarz MLUKS Orlik Kcynia

foto: Andrzej Kulczyński SP Mycielewo i Bartek Łyszczarz MLUKS Orlik Kcynia

W dniu wczorajszym tj. 19 czerwca 2018 roku, w szóstą rocznicę śmierci wieloletniej, zasłużonej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Mycielewie śp. Jadwigi Woźniak, odbył się międzywojewódzki turniej w piłce ręcznej chłopców.

W memoriale udział wzięły drużyny – SP w Dobieszewie, SP w Dziewierzewie, SP w Wapnie oraz gospodarze imprezy SP w Mycielewie.

Przybyłych na turniej zawodników oraz i ich opiekunów, ale przede wszystkim przedstawicielkę Rodziny w osobie p. Marii Krzyżanowskiej (siostra śp. Jadwigi Woźniak), powitał pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, trener i nauczyciel SP w Mycielewie p. Andrzej Kulczyński. Podkreślał on, jak duże znaczenie dla krzewienia lokalnego sportu i życia kilku pokoleń uczniów, odegrała wspaniała nauczycielka, jaką była śp. Jadwiga Woźniak. Dziękował p. Marii za obecność na turnieju, uczniom biorącym udział w turnieju za przybycie, p. Bartkowi Łyszczarzowi prezesowi MLUKS Orlik Kcynia za współorganizację wydarzenia i pozyskanie dotacji na ten cel. Dyrektor Szkoły p. Katarzyna Walasiewicz również dziękowała Rodzinie, zawodnikom, trenerom, podkreślając jednocześnie sportową atmosferę szkoły, osiągnięcia uczniów na tym oraz na innych polach edukacyjnych.
Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze SP w Mycielewie. Miejsce drugie SP Dziewierzewo. Trzecie SP w Dobieszewie. Miejsce 4 zajęło SP Wapno.

Po rozgrywkach na każdego uczestnika czekała kiełbasa z grilla i pieczywo. Zawodnicy z Wapna uczestniczyli w Memoriale po raz pierwszy. Wyjeżdżali z Mycielewa bardzo zadowoleni, podkreślając wysoki poziom organizacji zawodów, wspaniałą atmosferę rywalizacji fair - play, deklarując jednocześnie chęć udziału w przyszłorocznej edycji turnieju. Zadowoleni byli zresztą wszyscy zawodnicy, dla których turniej jest przede wszystkim szansą sprawdzenia własnych umiejętności, ale też okazją do wywalczenia wspaniałych nagród rzeczowych, jak również fajną, sportową przygodą.

Organizatorami tegorocznej edycji turnieju byli: SP w Mycielewie, MLUKS "Orlik" Kcynia oraz Urząd Miejski w Kcyni. Nagrody ufundowała Rodzina Śp. Jadwigi Woźniak oraz MLUKS „Orlik” Kcynia z dotacji pozyskanej w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2018 Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i z dotacji pozyskanej w ramach konkursu ofert Nr 4/2018 Sport z Gminy Kcynia.
Każdy zespół za udział w turnieju otrzymał torbę, a wyróżnieni w konkurencjach indywidualnych, najlepsi zawodnicy nagrody rzeczowe i statuetki. Nagrody wręczali w imieniu Rodziny p. Maria Krzyżanowska a w imieniu Organizatorów dyrektor szkoły p. Katarzyna Walasiewicz, p. Andrzej Kluczyński, Prezes MLUKS Orlik w Kcyni p. Bartosz Łyszczarz.

Nagrody indywidualne wywalczyli:

MVP Turnieju – Daniel Szczeblewski SP Dziewierzewo
Najlepszy bramkarz – Patryk Czarnecki SP w Mycielewie
Król strzelców – Piotr Kaleta SP Mycielewo 17 bramek
V-ce król strzelców – Miłosz Woźniak SP Chwaliszewo 16 bramek
Pozytywne zaskoczenie turnieju – Mateusz Sokołowski SP Wapno

 materiał: Andrzej Kulczyński SP Mycielewo i Bartek Łyszczarz MLUKS Orlik Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)