Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2018

Maraton w odcinkach. Liczy się dobra zabawa, a nie bicie rekordów

fot. M. Łyszczarz

fot. M. Łyszczarz

Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa" zrealizowało projekt pod tytułem: „Wybiegany #maj w Dziewierzewie - maraton w odcinkach”, w ramach dotacji pozyskanej w otwartym konkursie ofert SPORT 2018.

Maraton w odcinkach obok wielu, wielu innych imprez mających miejsce w ciągu roku w Dziewierzewie, realizowany jest na najwyższym poziomie. Jest już imprezą sztandarową, na stałe wpisaną do kalendarza lokalnych wydarzeń sportowych. Przeprowadzany jest bowiem z powodzeniem od 2003 roku. Przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do piątku w godzinach późno popołudniowych, odbywają się biegi na stadionie w Dziewierzewie. Każdy uczestnik przez 12 minut pokonuje odcinek, na który pozwalają mu jego możliwości fizyczne. Tu nie liczy się bicie rekordów, a świetna, rodzinna zabawa!

Dziewierzewskie biegi przyciągają dużą liczbę uczestników. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat, biegało łącznie ok. 150 osób, z terenu Dziewierzewa i sąsiednich wsi, w przedziale wiekowym od 3 do 60 lat. Na uwagę zasługuje fakt, iż biegają całe rodziny: dzieci, rodzice oraz dziadkowie. Po każdym dniu zliczane i podsumowywane są pokonane dystanse, które następnie przekładają się na wynik końcowy.

Maraton w odcinkach to jeden z pięciu realizowanych przez Stowarzyszenie projektów (3 w ramach konkursów ofert gminy Kcynia, 2 w ramach dotacji Zarządu Powiatu Nakielskiego). Stowarzyszenie wraz z pomysłodawczynią, inicjatorką i realizatorką przedsięwzięć prezes Marią Łyszczarz, aktywnie działa na polu kulturalnym, edukacyjnym, sportowym i zdrowotnym. Podkreślić należy, iż wszystkie projekty były bardzo wysoko oceniane przez komisje konkursowe, a przedsięwzięcia realizowane są z najwyższą starannością. 

materiał: Ewa Hałas

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)