Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym – kolejne warsztaty w kolejnej grupie

fot.pow

fot.pow

Trwa realizacja projektu (jednego z pięciu) Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni "Marzenie" pn. "Mały Ratownik.# Jak być bezpiecznym"- zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy" dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

W kolejnej grupie, tym razem trzeciej, odbyły się w dniu dzisiejszym zajęcia warsztatowe z ratownikiem medycznym. Dzieci w praktyce uczyły się jak postępować przy ranach, skaleczeniach, złamaniach i obrażeniach ciała. Chętnie ćwiczyły również z fantomem resuscytację krążeniowooddechową. Do zajęć wykorzystano zakupione wcześniej pomoce edukacyjne, tak by dzieci oswajać z zagrożeniami,  a także bandaże, plasterki itp. Ostatnie czwarte zajęcia odbędą się już w nowym roku szkolnym tj. we wrześniu. Efektem końcowym projektu będą tablice dydaktyczne, które zostaną umiejscowione na murze w sąsiedztwie przedszkolnego placu zabaw m.in. z numerami alarmowymi.

materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni / Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)