Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2019

"Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym". Inauguracja nowego projektu

fot. pow.

fot. pow.

30 kwietnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zainaugurowano # projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. "Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym" - zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy" dofinansowany w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Po powitaniu zgromadzonych przez Panią Dyrektor Beatę Szymczak krótką pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa wygłosił
dzielnicowy st. asp. Kamil Reiwer skupiając się na zagadnieniach dotyczących: prawidłowego poruszania się po drogach publicznych
oraz przechodzenia przez przejścia dla pieszych, obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, aby być widocznym i
bezpiecznym, zachowania się wobec osób proponujących słodycze lub podwiezienie samochodem, prawidłowe zachowanie na placu
zabaw, korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem.

Poinformowano również o ewentualnych konsekwencjach oddalenia się bez wiedzy rodziców. W trakcie pogadanki wykorzystano tablice edukacyjno-dydaktyczne zakupione w ramach projektu obrazujące zasady bezpiecznego zachowania.

W dalszej kolejności ogólnie o pomocy przedmedycznej mówił ratownik medyczny Robert Nowicki. W części teoretycznej dzieci
obejrzały prezentację multimedialną, jak również przyglądały się resuscytacji krążeniowo- oddechowej ćwiczonej na fantomie.

Inauguracja projektu była doskonałą okazją do wręczenia pomocy edukacyjno-medycznych, które będą wykorzystywane w zajęciach podczas realizacji projektu. W dalszej części odbyły się już zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci z grupy Kubusia Puchatka w praktyce uczyły się jak postępować przy ranach, skaleczeniach, złamaniach i obrażeniach ciała.

Dzieci chętnie ćwiczyły również z fantomem resuscytację krążeniowo-oddechową. W kolejnych miesiącach każda z grup przedszkolnych odbędzie tego typu warsztaty z ratownikiem medycznym. Dodatkowym elementem projektu będą tablice dydaktyczne, które zostaną umiejscowione na murze w sąsiedztwie przedszkolnego placu zabaw m.in. z numerami alarmowymi.

Podczas spotkania wręczono także sprzęty sportowe zakupione w ramach innego projektu realizowanego przez stowarzyszenie.

materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)