Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

26 września 2021

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

Według co trzeciego Polaka biorącego udział w badaniu serwisu Prezentmarzeń wciąż marzymy przede wszystkim o rzeczach materialnych, jak dom czy samochód. Zdaniem 28% ankietowanych są to ekstremalne przeżycia, jak na przykład lot balonem czy skok na bungee. Według 19% respondentów to rzeczy niematerialne, ale związane z pozytywnymi emocjami, na przykład podróże. W odpowiedziach o najważniejsze marzenia Polaków pojawia się również zdrowie dla siebie i najbliższych oraz miłość.

Kluczem do sukcesu w realizacji marzeń jest przede wszystkim determinacja – jak twierdzi 39% spośród 1126 respondentów badania. W opinii 20% ankietowanych Polaków wszystko zależy od statusu materialnego. Zdaniem 17% liczy się osobowość, która bardzo pomaga w spełnianiu marzeń. Dla 10% to pomoc bliskiej osoby sprawia, że marzenia spełniają się. Według 9% to uśmiech losu, a zdaniem 5% ankietowanych to fantazja.

Marzymy o atrakcyjnym spędzaniu czasu wolnego

Co trzeci z nas, jak pokazały wyniki badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?”, chciałby spróbować atrakcji w powietrzu z nutą adrenaliny, na przykład skoku ze spadochronem, lotu paralotnią czy lotu awionetką. Co czwarty ankietowany marzy o spokojniejszych formach spędzania czasu wolnego, jak relaks w spa, masaże oraz zabiegi kosmetyczne. Dla 17% respondentów marzenia w sferze rozrywki są związane z motoryzacją. Dotyczą na przykład jazdy luksusowym, sportowym samochodem albo jazdy off road. Z kolei 11% zapytanych Polaków ma marzenia związane z rozrywkami wodnymi, jak nurkowanie, flyboard czy przejażdżka łodzią motorową.

Pandemia znacząco zmieniła wiele obszarów naszego codziennego życia, ale także sprawiła, że poczuliśmy większą potrzebę aktywnego spędzania czasu oraz realizacji swoich pasji i marzeń bez odkładania ich na później. Widzimy, że Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Chętnie próbują sportów ekstremalnych. - komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Różnorodność sportów ekstremalnych sprawia, że jeśli zdecydujemy się na ekstremalne atrakcje, to możemy wybrać sport odpowiadający posiadanym predyspozycjom. Spróbowanie takiej aktywności z adrenaliną jest okazją, aby przezwyciężyć swoje słabości i wyznaczać sobie nowe granice możliwości. Nie musimy wyjeżdżać z Polski, aby uprawiać sporty ekstremalne. Warunki naturalne i ukształtowanie powierzchni naszego kraju pozwalają na duży wybór miejsc, gdzie możemy korzystać ze sportów ekstremalnych.

Marzenia Polaków, jak potwierdziły wyniki badania, są związane z kilkoma sferami życia. Wśród nich dominują: atrakcyjne spędzanie czasu wolnego – 48% odpowiedzi, udane życie rodzinne – 28% odpowiedzi, satysfakcjonujące życie zawodowe – 16% wskazań oraz udane życie uczuciowe. Zdecydowanie łatwiej nam spełniać marzenia bliskich niż swoje, jak twierdzi 65% ankietowanych Polaków.

Badanie sondażowe „O czym marzą Polacy w 2021 roku?" zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w sierpniu 2021. W badaniu wzięło udział 1126 respondentów.

Materiał: InfoWire.pl

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Hhu, w dniu 26-09-2021 09:53:19 napisał:

  Polacy marzą aby pis rządził do końca świata bo nie chcą pracować a tylko brać haj za darmochę. Niedługo zaś zapłacimy za to wszyscy i wtedy będzie dramat. Tylko za pisu dlug publiczny wzrósł o 600 mld.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  robole, w dniu 26-09-2021 10:14:01 napisał:

  to dlaczego niektorzy robia 20 lat za minimalna i czekaja na zbawienie i nic nie robia zeby sobie poprawic

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Helmut, w dniu 26-09-2021 11:31:27 napisał:

  Marzy mi się aby pisowska zaraza wyparowała z Polski.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)