Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Losy kcynian w czasie wojny. Zapraszamy na wystawę plenerową

fot. pow.

fot. pow.

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej: „Losy kcynian w czasie II wojny światowej”, które odbędzie się w dniu 23 września o g. 16.00 na kcyńskim rynku.

Wystawa została przygotowana w oparciu o materiały, zdjęcia, relacje, dokumenty udostępnione przez mieszkańców. Wiele z nich nigdy nie było publikowane. Organizatorem wystawy jest Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Autorką koncepcji wystawy jest Justyna Makarewicz. Wystawa będzie dostępna na kcyńskim rynku co najmniej do końca października 2019 r. Zapraszamy serdecznie!

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)