Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 września 2019

Losy kcynian w czasie wojny. Zapraszamy na wystawę plenerową

fot. pow.

fot. pow.

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej: „Losy kcynian w czasie II wojny światowej”, które odbędzie się w dniu 23 września o g. 16.00 na kcyńskim rynku.

Wystawa została przygotowana w oparciu o materiały, zdjęcia, relacje, dokumenty udostępnione przez mieszkańców. Wiele z nich nigdy nie było publikowane. Organizatorem wystawy jest Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Autorką koncepcji wystawy jest Justyna Makarewicz. Wystawa będzie dostępna na kcyńskim rynku co najmniej do końca października 2019 r. Zapraszamy serdecznie!

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)