Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
19 grudnia 2017

Libelciaki rozdane po raz piąty. Znamy laureatów plebiscytu

fot. M. Niedbalska, A. Koniec

fot. M. Niedbalska, A. Koniec

15 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej ZSO w Kcyni już po raz 5. rozstrzygnięto redakcyjny # plebiscyt o tytuły Libelciaka w siedmiu kategoriach.

Tym razem uroczystość poprowadzili debiutujący w roli konferansjerów: Dobrawa Świder z klasy II a gimnazjum oraz Hubert Napierała z klasy I LO. Opinie publiczności były jednoznaczne – oboje poradzili sobie wyśmienicie!
Drugim mocnym punktem uroczystości były występy wokalne Klaudii Motyki, Natalii Madzińskiej i Macieja Sytka, którzy jak zawsze zaprezentowali się doskonale.

Najważniejsi jednak są oni...
Dwudziestu kandydatów do tytułów Libelciaka. Oskarowa atmosfera. Profesjonalne wizualizacje i budująca napięcie muzyka. Wszystko to wystarcza, aby zgromadzona publiczność z zapartym tchem śledziła to, co dzieje się przez 50 minut w sali gimnastycznej ZSO, a wszystko zaczyna się od...

Artysty 2016/17
Zaproszeni na scenę nominowani: NATALIA MADZIŃSKA, KLAUDIA MOTYKA i KACPER KOZŁOWSKI nie mogą ukryć emocji, tymczasem wręczająca nagrodę pani dyrektor Katarzyna Kluczyńska wcale nie spieszy się z odczytaniem zawartości tajemniczej koperty. Kiedy napięcie sięga zenitu pada nazwisko artysty – to Klaudia Motyka!

Osobowość
W tej kategorii walczą: MACIEJ STARZOMSKI, MAJA CZARNECKA i MARGARETTA KRÓL. Publiczność jeszcze nie ochłonęła po lingwistycznym popisie Dobrawy Świder i pani Anny Spychalskiej, a już wzmagają się kolejne brawa dla Macieja Starzomskiego, który zostaje Osobowością 2016/17!

Społecznik
Tu na scenie pojawia się tylko Maciej Starzomski, gdyż dwie kandydatki do tytułu Społecznik – MICHALINA ŚLIWIŃSKA i JULIA RYBAK – rozchorowały się. Jednakże charakterystyka zwycięzcy odczytana przez panią Marię Przegiętkę nie przynosi drugiego zwycięstwa Maciejowi - Statuetka powędruje do Michaliny Śliwińskiej, kiedy tylko wróci do szkoły!

Sportowiec
Tym razem na scenie robi się naprawdę tłoczno! AGNIESZKA KUBIJK, ŻENSKA DRUŻYNA PIŁKI RĘCZNEJ oraz DOMINIKA GRZEGOREK - nie tylko oczarowują prowadzącego, ale także wypełniają obiektywy fotoreporterów. Tytuł Sportowca jest niestety tylko jeden i tym razem pani Janina Kubalewska przyznaje go żeńskiej drużynie piłki ręcznej z gimnazjum!


Pierwsze Pióro

Również w tej kategorii wielu jest kandydatów! Do tytułu Pierwszego Pióra co roku pretendują wszyscy redaktorzy Libelciaka. Mimo dużej konkurencji opiekunka redakcji Monika Kantorska-Suty nie waha się i przyznaje wyróżnienie Dobrawie Świder!

Libelciak 2016/17
Po raz kolejny na scenie pojawia się STARZOMSKI MACIEJ, a u jego boku stają: DOBRAWA ŚWIDER, AGATA SZARWARK i HUBERT NOWAK. Nominowani skupieni i poddenerwowani, a tymczasem pan Tomasz Suty wspomina wcześniejsze gale, wcześniejszych zwycięzców i dopiero po kilku minutach wyczekiwania rozlega się nazwisko Hubert Nowak – to on zostaje 5. Libelciakiem!

Złoty Libelciak
Jedyna kategoria dla dorosłych i jedyna, w której nominowani nie muszą być z naszej szkoły. Na scenie stają: PANI MAŁGORZATA NOWAKOWSKA I PAN ROBERT KONIEC.
Panie MARLENA SZYMCZAK i DOBROMIŁA SIEWKOWSKA niestety nie mogą uczestniczyć w gali – a szkoda, bo pani Katarzyna Kluczyńska wyczytuje właśnie nazwisko jednej z nich! Złotym Libelciakiem zostaje pani Marlena Szymczak!

To już jest koniec!
Wszyscy zwycięzcy, pani dyrektor, organizatorzy gali: Monika Kantorska-Suty i Tomasz Suty oraz prowadzący stają do pamiątkowych zdjęć. To ostatni moment jubileuszowej Gali LIBELCIAKA.

Dziękujemy wszystkim za fantastyczną zabawę!

materiał: Monika Kantorska-Suty

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)