Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2020

Lepszego rozpoczęcia sezonu Aktywna Kcynia nie mogła sobie wymarzyć

fot. Aktywna Kcynia

fot. Aktywna Kcynia

W Wągrowcu 19 lipca odbył się Puchar Regionalny Nordic Walking organizowany #przez Polską Federację Nordic Walking. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy z całej Polski, z Aktywnej Kcyni wystartowały 24 osoby.

Dla większości zawodników był to debiutancki start. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach na 5 oraz na 10 km. Nie było łatwo, gorąco i trasa wymagająca. Na 10 km wśród kobiet najlepsze okazały się Agnieszka Ciaciuch (debiutantka) oraz Alicja Kaniewska. Obie zawodniczki stanęły na pierwszym miejscu w swoich kategoriach oraz Aga zdobyła drugie miejsce w kategorii open kobiet. Na dystansie 10 km Aktywna Kcynia otrzymała również puchar za zajęcia trzeciego miejsca w rywalizacji drużynowej, brane były wyniki 2 najlepszych kobiet oraz 2 mężczyzn z drużyny. Oprócz Agnieszki i Alicji swój wkład w zdobycie pucharu drużynowego mieli Łukasz Ficek oraz Łukasz Kaniewski. Na 5 km najlepszy czas miała Majka Gryczka. Na 5 km puchary w swoich kategoriach przywieźli do Kcyni: Monika Adamczewska  – 2 miejsce, Iwona Hernet – 1 miejsce (debiut), Krzysztof Polowiec – 2 miejsce, Filip Komorowski  – 3 miejsce. Na 5 km zostało wyróżnionych 5 drużyn i wśród nich Aktywna Kcynia.

W zawodach wzięli udział: Iwona Hernet, Zdzisław Hernet, Agata Jędryczka, Monika Adamczewska, Krzysztof Polowiec, Hanna Komorowska, Filip Komorowski, Emilia Ficek, Michał Wolff, Angelika Moraczewska, Majka Gryczka, Ewelina Górecka, Bogna Bea Nikodemska, Agnieszka Borowiak, Amelka Ficek, Maja Ficek, Maja Jędryczka, Lidka Kujk Robińska, Alina Polowiec, Alicja Kaniewska, Agnieszka Ciaciuch, Łukasz Ficek, Lukasz Kaniewski. Wszyscy zawodnicy polepszyli swoje czasy na tych dystansach. W ogólnej klasyfikacji obecnie Aktywna Kcynia zajmuje 2 miejsce.

Gratulacje dla całej drużyny!!!

Materiał: Łukasz Kaniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)