Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 lipca 2020

Lepszego rozpoczęcia sezonu Aktywna Kcynia nie mogła sobie wymarzyć

fot. Aktywna Kcynia

fot. Aktywna Kcynia

W Wągrowcu 19 lipca odbył się Puchar Regionalny Nordic Walking organizowany #przez Polską Federację Nordic Walking. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy z całej Polski, z Aktywnej Kcyni wystartowały 24 osoby.

Dla większości zawodników był to debiutancki start. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach na 5 oraz na 10 km. Nie było łatwo, gorąco i trasa wymagająca. Na 10 km wśród kobiet najlepsze okazały się Agnieszka Ciaciuch (debiutantka) oraz Alicja Kaniewska. Obie zawodniczki stanęły na pierwszym miejscu w swoich kategoriach oraz Aga zdobyła drugie miejsce w kategorii open kobiet. Na dystansie 10 km Aktywna Kcynia otrzymała również puchar za zajęcia trzeciego miejsca w rywalizacji drużynowej, brane były wyniki 2 najlepszych kobiet oraz 2 mężczyzn z drużyny. Oprócz Agnieszki i Alicji swój wkład w zdobycie pucharu drużynowego mieli Łukasz Ficek oraz Łukasz Kaniewski. Na 5 km najlepszy czas miała Majka Gryczka. Na 5 km puchary w swoich kategoriach przywieźli do Kcyni: Monika Adamczewska  – 2 miejsce, Iwona Hernet – 1 miejsce (debiut), Krzysztof Polowiec – 2 miejsce, Filip Komorowski  – 3 miejsce. Na 5 km zostało wyróżnionych 5 drużyn i wśród nich Aktywna Kcynia.

W zawodach wzięli udział: Iwona Hernet, Zdzisław Hernet, Agata Jędryczka, Monika Adamczewska, Krzysztof Polowiec, Hanna Komorowska, Filip Komorowski, Emilia Ficek, Michał Wolff, Angelika Moraczewska, Majka Gryczka, Ewelina Górecka, Bogna Bea Nikodemska, Agnieszka Borowiak, Amelka Ficek, Maja Ficek, Maja Jędryczka, Lidka Kujk Robińska, Alina Polowiec, Alicja Kaniewska, Agnieszka Ciaciuch, Łukasz Ficek, Lukasz Kaniewski. Wszyscy zawodnicy polepszyli swoje czasy na tych dystansach. W ogólnej klasyfikacji obecnie Aktywna Kcynia zajmuje 2 miejsce.

Gratulacje dla całej drużyny!!!

Materiał: Łukasz Kaniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)