Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

02 listopada 2018

Kwesta w Kcyni. Zbierano na rzecz grobów Powstańców Wielkopolskich

fot. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

fot. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

1 listopada na kcyńskich cmentarzach prowadzono zbiórkę na rzecz # odnowienia grobów Powstańców Wielkopolskich.

Kilka lat z rzędu w Kcyni prowadzona była kwesta "Ocalmy ślady przeszłości", którą zainicjował Adam Zubrzycki. W tym roku postanowiono dołączyć się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, które to już po raz dziesiąty zbierało pieniądze na rzecz grobów powstańczych. Zbiórkę w Kcyni przeprowadzili członkowie

Towarzystwa Historycznego w Kcyni, którzy ubrani byli w powstańcze mundury, członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań oraz kcyńska młodzież. Kto nie zdążył wesprzeć tego szczytnego celu ma jeszcze okazję. Podczas dzisiejszego wieczornego różańca na cmentarzu będzie można wrzucić złotówkę do puszki. Na tym zbiórka zostanie zakończona. O wysokości zebranych pieniążków poinformujemy Państwa w osobnym artykule. Środki zostaną przeznaczone na odnowienie grobów powstańców, które zlokalizowane są na cmentarzu w Kcyni, a których stan jest bardzo zły.

W zbiórce uczestniczyli: Wiktor Kubalewski, Hania Prusak, Artur Zubrzycki, Karol Kubalewski, Mateusz Biskupski, Natalia Burdasz, Adam Zubrzycki, Anna Duda-Nowicka, Patrycja Tonn, Asia Robaszkiewicz, Agnieszka Kubijk, Maciej Podgórski, Norbert Guzek, Wojtek Wełniński, Maciej Starzomski, Stanisław Dąbrowski, Artur Kubiak i Piotr Dąbrowski.

Warto nadmienić, że podczas mszy św. na cmentarzu wartę przy odnowionym pomniku-mogile Powstańców Wielkopolskich pełnili członkowie Towarzystwa Historycznego.

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)