Dziś mamy 4 czerwca 2026, czwartek, imieniny obchodzą:

28 maja 2026

Magiczny świat Pana Andersena. Cenna lekcja moralności

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

26 maja dzieci z #oddziałów przedszkolnych Biedronki i Motylki ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie wzięły udział w wyjątkowym spektaklu teatralnym pt. „Magiczny świat Pana Andersena”. Przedstawienie przeniosło najmłodszych widzów w niezwykłą podróż do krainy baśni, pełnej magii, wyobraźni i ponadczasowych wartości.

Na scenie ożyły dobrze znane i lubiane historie, takie jak:„Brzydkie kaczątko”,„Calineczka”,„Nowe szaty króla”. Aktorzy w pięknych, kolorowych kostiumach w angażujący sposób przedstawili perypetie bohaterów. Całość dopełniała wspaniała muzyka i barwna scenografia. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy postaci, żywo reagując na wydarzenia.

Przedstawienie było nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim cenną lekcją moralności. Inscenizacje niosły ważne przesłania, skłaniając do refleksji nad takimi wartościami jak dobroć, szczerość, akceptacja oraz piękno wnętrza.

Spektakl dostarczył wszystkim wielu emocji i był doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości estetycznej oraz zainteresowania czytaniem książek. To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.

Materiał: Renata Murawska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Centrum Szkolenia WOT. Uroczysty apel

29 maja Centrum Szkolenia Wojsk# Obrony Terytorialnej po raz pierwszy obchodziło swoje święto w Grudziądzu. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ były pierwszymi zorganizowanymi po przeniesieniu jednostki z Torunia do Grudziądza, które nastąpiło w styczniu 2026 roku. Wydarzenie stało się nie tylko okazją do podsumowania działalności Centrum, ale również świętem mieszkańców miasta i regionu.

(czytaj więcej)
0

Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy

W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Bożego Ciała. Brzoza jako znak życia i błogosławieństwa

Brzózki są jednym z najbardziej charakterystycznych symboli #uroczystości Boże Ciało w Polsce. W dniu tego święta wierni dekorują nimi ołtarze polowe, trasy procesji oraz swoje domy. Tradycja ta jest głęboko zakorzeniona w kulturze ludowej i religijnej, a jej znaczenie wykracza poza samą dekorację.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesje do 4 ołtarzy

Dzisiaj katolicy w całej Polsce obchodzą uroczystość# Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywaną Bożym Ciałem. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wierni publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.

(czytaj więcej)