Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
11 kwietnia 2018

Królował kolor niebieski. To symbol solidarności z osobami z autyzmem

fot. Jadwiga Olszak

fot. Jadwiga Olszak

Do celebrowania Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, po raz drugi, włączyła się #cała społeczność Szkoły im. Orła Białego w Palmierowie. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki z Oddziału Przedszkolnego panie Katarzyna Morzyńska i Ewelina Szymańczak.

W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski, dlatego też w piątek 6 kwietnia, wszyscy uczniowie szkoły, jak i personel mieli na sobie niebieski element garderoby oraz wstążkę solidarności z osobami chorymi na autyzm.

Szkoła również została udekorowana: na każdych drzwiach sal lekcyjnych zostały powieszone niebieskie serca, plakaty oraz informacje na temat całościowego zaburzenia rozwojowego, jakim jest spektrum autyzmu.

Ponadto każdy wychowawca przeprowadził z uczniami pogadankę pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski”, na których informowali o objawach spektrum autyzmu oraz jak należy reagować na zachowanie rówieśnika z autyzmem.

Podczas zajęć plastycznych „królował” kolor niebieski. Dodatkowo, wykonane prace były prezentami dla dziecka z spektrum autyzmu.

Celem Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu jest podnoszenie społeczne świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

Materiał: Jadwiga Olszak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)