Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2021

Krajowe Dni Pola w Minikowie. Ważne wydarzeniew skali kraju rozpoczęte!

Krajowe Dni Pola w Minikowie to wydarzenie, którego celem jest przede# wszystkim zaprezentowanie potencjału ponad 500 odmian roślin uprawnych, a także technologii uprawy, nawożenia czy sposobów wdrażania innowacji w uprawie roślin.

Hasło tegorocznej odsłony imprezy brzmi: „Europejski zielony ład na pol@ch”. Tradycyjnie już za organizację wydarzenia odpowiedzialni są: Kujawsko–Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy, Stacja Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie oraz Polska Izba Nasienna. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od samego rana do Minikowa zjeżdżają się tłumy mieszkańców z różnych zakątków Polski. Stoiska Krajowych Dni Pola, pokazu zwierząt oraz targów AGRO–TECH zostały udostępnione dla zwiedzających już o godz. 9:00, natomiast o godz. 11:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (22)

  Laki, w dniu 19-06-2021 18:26:30 napisał:

  Bambry dostaną dopłaty to mogą szalec

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 4 (10)

  Mała, w dniu 20-06-2021 14:05:53 napisał:

  Sam jesteś bamber jak już to rolnicy bez nich byś nie miał co do gara włożyć.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Laki, w dniu 21-06-2021 12:46:40 napisał:

  Ja tam od bambrów nie biore tylko ide do sklepu bo wiem że tam dostane a u nich czeba czekać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Budowa magazynów
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Budowa hal
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)