Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2019

Kontrole w escape roomach. Czy to bezpieczna forma rozrywki?

fot. KPUW

fot. KPUW

W miniony piątek, 4 stycznia nasz kraj obiegła smutna wieść o tragicznej śmierci # pięciu nastolatek podczas wizyty w koszalińskim escape room. W związku z możliwymi nieprawidłowościami w tego typu obiektach, podjęto decyzję o kontroli.

Na terenie naszego województwa jest 39 obiektów typu escape room. Jak się okazuje, mieszkańcy powiatu chętnie korzystają z takiej formy rozrywki. Warto podkreślić, że zgodnie z prowadzonymi przez miłośników odwiedzania takich miejsc rankingami, bydgoskie escape roomy uważane są za jedne z najlepszych.

We wtorek, 8 stycznia br. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, podczas której zostały przedstawione dotychczasowe działania służb w zakresie kontroli bezpieczeństwa w escape roomach w regionie.
Spośród 39 obiektów typu escape room 35 funkcjonuje do tej pory,  a 4 zostały zamknięte jeszcze przed wydarzeniami w Koszalinie. - Na chwilę obecną, w 32 obiektach zostało skontrolowanych 69 pokoi - przekazał w czasie wtorkowej konferencji prasowej z przedstawicielami służb wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Kontrole wszystkich obiektów typu escape room, zlecił minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak podsumował działania straży pożarnej w kontrolowanych pokojach oraz wykazał nieprawidłowości, które wykryli funkcjonariusze.

-Podczas kontroli wykazano bardzo wiele nieprawidłowości. W 69 kontrolowanych pokojach tematycznych funkcjonariusze stwierdzili 159 nieprawidłowości. Miały one bardzo różny charakter, ale prawie połowa z nich dotyczyła warunków ewakuacji. Pozostałe dotyczyły braku badań instalacji, które znajdowały się tych pomieszczeniach. Brak uposażenia podręcznego sprzętu gaśniczego, braku przeglądu tego sprzętu. W zakresie ewakuacji to jest kwestia parametrów wyjść i dróg ewakuacyjnych - podkreślił nadbryg. Halak.

Inspektor Paweł Spychała poinformował, że w trakcie przeprowadzanych kontroli nie doszło do popełnienia przestępstw i wykroczeń.

-W pierwszym etapie kontroli zajęliśmy się rozpoznaniem podmiotów, które świadczą takie usługi. Następnie udzieliliśmy asysty strażakom. Ponadto chce powiedzieć, że policja nie prowadzi postępowań przygotowawczych oraz zleconych czynności, nie doszło do popełnienia przestępstwa czy też wykroczenia - zaznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy Inspektor Paweł Spychała.

O działaniach Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego mówił inspektor Zbigniew Sulik.

- Sprawdzamy czy budynki i lokale w tych obiektach są legalne. W związku z tym nasze postępowanie jest w dalszym ciągu prowadzone. Wydaje się, że może się ono zakończyć 10 stycznia, o ile zarządcy i właściciele obiektów umożliwią podejmowanie szybkich działań - zakończył Zbigniew Sulik.

Kontrole escape roomów rozpoczęły się w ubiegłą sobotę po tragicznych wydarzeniach z Koszalina, gdzie pięć gimnazjalistek zginęło w wyniku zatrucia czadem.

Czy nadal, jako mieszkańcy powiatu będziemy tak chętnie korzystać z rozrywki jaką dostarczają nam escape room'y? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie!

materiał: KPUW/red. 

 

Ankieta

Czy będziesz korzystać z escape room'ów po tragedii w Koszalinie?

 • Tak - nic się nie zmieni
 • Tak - sprawdzę tylko, czy mają przycisk bezpieczeństwa
 • Nie - powodem są wydarzenia z Koszalina
 • Nie - nigdy mnie to nie kręciłoOceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (17)

  Cgh, w dniu 09-01-2019 08:32:51 napisał:

  Teraz kontrolę jak 5 dziewczyn zginęło.?A gdzie było Państwo przed tą tragedią. To jest tylko i wyłącznie wina przepisów że takie obiekty były dopuszczalne do użytkowania.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (16)

  Ks. Falus, w dniu 09-01-2019 09:00:47 napisał:

  Bo lepiej ten czas poświęcić nie na jakieś szatańskie rozrywki tylko do kościoła !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (8)

  Kobieta, w dniu 09-01-2019 12:08:42 napisał:

  Tylko i wyłącznie wina rodziców!! Nie wiedzieli gdzie ich dzieci będą się bawić?? 15 lat to jeszcze gowniarze którzy powinni być pod opieką chociażby jednego rodzica

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  KK, w dniu 09-01-2019 12:29:51 napisał:

  Tak za rok wszyscy zapomną i będzie tak samo jak było .Kontrole są zawsze po fakcie aż do następnej tragedii . Urzędnicy widzą tylko przed sobą papiery i są zadowoleni że mają spokój.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  o jejku, w dniu 09-01-2019 15:29:10 napisał:

  Po udzieleniu koncesji na taka działalność,na drugi dzien kontrola na miejscu biznesu!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  M M, w dniu 09-01-2019 17:00:58 napisał:

  Może nazwy tych przybytków pisać po polsku.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  emerytka, w dniu 09-01-2019 18:06:24 napisał:

  A u nas to od tragedii do tragedii. Pamiętacie zawalony dach na targach gołębiarzy? Wtedy sprawdzano wszystkie płaskie dachy. Ciekawe ile dachów na południu Polski skontrolowano w tym roku.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  obserwator, w dniu 09-01-2019 18:40:34 napisał:

  Nie wiem jak trzeba być ułomnym, aby odwiedzać tak idiotyczne przybytki, jak te wymyślone w szatańskiej Ameryce! To jak popierać PO, które chce sprowadzić do Polski czarną, ułomną dzicz muzułmańską!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Młody, w dniu 10-01-2019 08:31:21 napisał:

  A kiedyś niedawno był klub Paszcza lwa ,czemu go nie ma???

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Botox zmarszczki lwie
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Tonery Directions
27PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Zabiegi dla panów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)