Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

04 maja 2015

Konkurs kulinarny tuż, tuż…

Drodzy Miłośnicy Gotowania, doroczny Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk” #zbliża się wielkimi krokami. Jeśli więc chcecie zmierzyć się w kuchennych potyczkach, przeszukajcie stare książki kucharskie, zeszyty z przepisami Waszych babć i… gotujcie.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić Kartę Zgłoszenia, podając nazwę produktu/potrawy zgłaszanej do konkursu wraz z przepisem oraz historią i tradycją wytwarzania. Ponadto zgłoszone potrawy należy dostarczyć w dniu Konkursu, tj. 24 maja br., do sali w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią do godz. 11:00. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród zaplanowane zostało na godz. 15:50.

UWAGA: Na zgłoszenia do Konkursu od osób fizycznych, lokalnych organizacji, KGW, przedstawicieli sołectw, a także pozostałych wytwórcy produktów lokalnych (także podmiotów prawnych) z terenów historycznej Krajny i Pałuk czekamy jeszcze tylko do 11 maja (włącznie).

Szczegółowe informacje oraz Regulamin Konkursu i Karta Zgłoszenia znajdują się tutaj. Zapraszamy do kucharzenia!

Wszystkich zaś tych, którzy chcieliby 24 maja br. przygotować stoisko i wśród lokalnej społeczności promować swoje wyroby, zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy” w charakterze wystawcy.

Promuj się w regionie!

W niedzielę, 24.05.2015 r. na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle nad Notecią odbędzie się plenerowa impreza „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”, będąca połączeniem dwóch kulturalnych wydarzeń: Jarmarku świętego Wawrzyńca oraz Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”.

Do przygotowania stoisk promocyjnych podczas imprezy zapraszamy koła gospodyń wiejskich, sołectwa, twórców ludowych, rękodzielników, artystów, Warsztaty Terapii Zajęciowej, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, inne podmioty działające w branży gastronomicznej i turystycznej, organizacje pozarządowe, instytucje kultury i inne podmioty z obszaru całego kraju mogące uświetnić to wydarzenie.

Zgłoszenia udziału w imprezie w charakterze wystawcy należy dokonać na Karcie Zgłoszenia (pliki do pobrania tutaj do 17 maja 2015 r. na adres: Muzeum Ziemi Krajeńskiej, ul. Pocztowa 14, 89-100 Nakło nad Notecią, e-mail: muzeum@gmina-naklo.pl, tel.:/fax.: (52) 386-08-64.

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 174 187

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)