Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

07 października 2019

Konferencja bydgoskiej Konfederacji. Omówienie punktu "Zdrowe Życie"

fot. Konfederacja Bydgoszcz

fot. Konfederacja Bydgoszcz

Dziś, przed pomnikiem "Potop" konfederaci poprowadzili konferencję na temat # gospodarki odpadami.

W piątce konfederacji znajduje się punkt Zdrowe Życie, który mówi właśnie o zablokowaniu wysyłania śmieci do Polski. "W zeszłym roku do Polski trafiło oficjalnie blisko pół miliona ton odpadów z zagranicy, najwięcej z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Problem w tym, że nie trafiają one do spalarni, a na składowiska. W dodatku często do Polski trafiają odpady inne niż deklarowane, w tym odpady niebezpieczne. Większość odpadów trafiających do Polski to odpady komunalne, trudne lub niemożliwe do przetworzenia." - powiedział Marcin Sypniewski

Konfederaci z Bydgoszczy odnieśli się również do plagi pożarów na składowiskach śmieci, Marcin Sypniewski uważa: "Co jakiś czas pojawiają się informacje o płonących składowiskach. Wynika to z tego, że trafia do nas np. plastik, który jest niemożliwy do przerobienia w dopuszczalnych czasie przez polskie spalarnie – jest jego za dużo. Spalenie plastiku na składowisku jest więc jedyną metodą na pozbycie się problemu. Znikają też firmy, które importują śmieci i unikają w ten sposób odpowiedzialności pozostawiając niebezpieczne śmieci. Cierpi na tym środowisko i my wszyscy."

"Konfederacja proponuje zakaz importu odpadów do Polski, podobnie jak zrobił to nasz niechlubny poprzednik - Chiny. To jedyny obecnie sposób na rozwiązanie tego problemu." - zakończył lider listy Marcin Sypniewski.

materiał: Konfederacja Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (5)

  Ela, w dniu 07-10-2019 15:39:11 napisał:

  Rzecznika to byście mogli wymienić. Wygląda jak z kreskówki. Ale ten spot Wam się udał https://youtu.be/EiX0LylyFQE

  odpowiedz

  • 2 (18)

  bia, w dniu 07-10-2019 15:47:38 napisał:

  Konfederacja TAK

  odpowiedz

  • 2 (16)

  wyborca, w dniu 07-10-2019 17:02:06 napisał:

  Przynajmniej przedstawiają sensowny program

  odpowiedz

  • 1 (3)

  nakielanin, w dniu 07-10-2019 17:08:52 napisał:

  Wystarczy,żeby Polacy szanowali prawo a żadna partia do tego nie potrzebna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (4)

  buhaha, w dniu 07-10-2019 20:39:48 napisał:

  a jak wejdą do sejmu to dołączą do pisiorów....nie, ja wam dziękuję

  odpowiedz

  • -5 (7)

  jan, w dniu 07-10-2019 20:44:18 napisał:

  Co za ludzie z kosmosu dziękujemy!

  odpowiedz

  • -2 (2)

  obserwatorka, w dniu 08-10-2019 16:14:22 napisał:

  Żadna partia oprócz PiS nie jest w stanie zapewnić Polakom i Polsce lepszego życia. Tak więc, mimo najlepszej chęci oddawanie głosu np. na Konfederację to stracony głos, który daje szansę bandyckiej PO KO, by spokojnie mogli sprzedać Polskę i obsadzić ją muzułmanami.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Budowa magazynów
Sprawdzanie świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Sprzedaż opon
Wulkanizacja
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)