Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Koło PZN na wycieczce w Inowrocławiu. Czekało na nich wiele atrakcji

fot.pow

fot.pow

W dniu 12 września 2018 roku Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Nakle zorganizowało wycieczkę do Inowrocławia.

O godzinie 8.00 wyruszyliśmy w drogę do Inowrocławia, gdzie po drodze zabraliśmy Panią Ulę, która była naszym przewodnikiem podczas całej wycieczki i w sposób rzeczowy, ale też z dużym poczuciem humoru opowiadała nam historię  Kujaw Zachodnich. Pierwszym miejscem jakim zwiedziliśmy była Kalwaria Pakoska, która zwana jest Kujawską Jerozolimą. W Inowrocławiu zwiedziliśmy  Kościół romański z XII w., Trakt Królewski, Muzeum Solnictwa oraz Instytut Polski Józefa Glempa. Na Starym Rynku, każdy miał czas wolny, na krótki odpoczynek. Na godzinę 14.30. udaliśmy się na obiad oraz kawę i ciasto. Posileni i radośni wyruszyliśmy razem do słynnego Parku Uzdrowiskowego, gdzie spacerowaliśmy alejkami korzystając z dobrodziejstw tego pięknego miejsca. Towarzyszył nam zaproszony przez nas gość, Prezes Koła PZN w Inowrocławiu. W Pijalni Wód Mineralnych można było skosztować wody Inowrocławianki, odpocząć w Palmiarni, a także zrobić sobie zdjęcie na ławeczce przy pomniku Teściowej. Humory wszystkim dopisywały, zmęczeni ale radośni i pełni nadziei wracaliśmy do domu. Pogoda podczas wyjazdu była słoneczna, aż żal było wracać. Kierowca pełen humoru bezpiecznie nas dowiózł na miejsce i z powrotem. Wycieczka dofinasowana ze środków PFRON.

Autor: Alicja Wiechowska


Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)