Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Kolejne zebranie wiejskie. Budowa chodnika priorytetową inwestycją

fot. MM

fot. MM

9 września w świetlicy wiejskiej w Chwaliszewie zorganizowano zebranie wiejskie, #podczas którego mieszkańcy podzielili fundusz sołecki na 2020 rok. Obecne na zebraniu osoby poruszyły również kilka spraw dotyczących ich miejscowości.

Sołtys Ewa Tomaszek po przedstawieniu sprawozdania z realizacji funduszu sołeckiego na rok 2019, odczytała propozycje podziału pieniędzy na rok przyszły, które zostały jednogłośnie przyjęte przez zgromadzone w świetlicy osoby. Tam samym fundusz sołecki Chwaliszewa na rok 2020 prezentuje się następująco:

Kolejny etap budowy chodnika wraz z krawężnikami – 13 tys. zł
Utrzymanie lokalnych dróg – 1 tys. zł
Utrzymanie terenów zielonych w tym plac zabaw – 1 tys. 600 zł
Umowy zlecenia – 1 tys. 200 zł
Fundusz integracyjny – 1 tys. 800 zł
Utrzymanie świetlicy wiejskiej – 700 zł
Doposażenie OSP Chwaliszewo – 2 tys. zł
Doposażenie świetlicy wiejskiej – 318 zł
Śmieci – 380 zł
Szambo – 200 zł
Czynsz – 1 tys. 476 zł

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy rozmawiali m.in. o ewentualnej zmianie lokalizacji placu zabaw oraz reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy pytali też, kiedy w Chwaliszewie zostanie wykonana siłownia zewnętrzna. Sporym problemem dla osób korzystających ze świetlicy jest często pojawiający się kłopot z dostawą energii. – Bezpieczniki często nie wytrzymują i w środku imprezy potrafi zabraknąć prądu – powiedziała jedna z osób uczestniczących w zebraniu. Nie zabrakło również tematu związanego z budową chlewni. Burmistrz Marek Szaruga zapoznał mieszkańców z aktualnymi informacjami dotyczącymi tej inwestycji.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Test amortyzatorów
Meble kuchenne
Masaż leczniczy
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Wypożyczalnia samochodów
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)