Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Kolejna akcja HDK w Kcyni. Szkoła aktywnie działa na rzecz honorowego krwiodawstwa

fot: Z. Wiejaczka

fot: Z. Wiejaczka

Od kilku lat w Zespole Szkół Technicznych organizowane są zbiórki krwi. Celem wieloletniej # współpracy ZST w Kcyni z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pozyskiwanie krwi, która ratuje ludzkie życie i zdrowie.

Wolontariusze ZST pod opieką pani pedagog - Wiolety Zymni zorganizowali kolejną -21 akcję HDK. Dnia 7 lutego 2019 przed salą lekcyjną, która jak zwykle stała się mobilnym punktem poboru krwi, stawiło się liczne grono krwiodawców.
Swój drogocenny płyn ochoczo oddawali nie tylko pełnoletni uczniowie i absolwenci ZST i ZSO ale tradycyjnie – pani dyrektor Aleksandra Doiczman oraz nauczyciele – pani Iza Kasprowska i pan Łukasz Beczak.
Propagowaniu idei krwiodawstwa w ZST służą liczne pogadanki, spotkania z lekarzami i pielęgniarkami, a także ulotki zachęcające do oddania krwi.
Ponadto uczniowie już od pierwszej klasy mogą uczestniczyć w działaniach organizacyjnych związanych z akcjami HDK skierowanymi do starszych kolegów.

Cieszymy się, że ta szlachetna inicjatywa jest kontynuowana, a oddawanie krwi stało się już tradycją w naszej szkole. Cieszymy się także, że pojawiają się kolejne nowe osoby, które przełamując swój lęk i obawy przed igłą, niosą pomoc innym.

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania.Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich spotkań i wiele litrów oddanej krwi.

                                        Wolontariusze ZST

 materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 47 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)