Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Kolejna akcja HDK w Kcyni. Szkoła aktywnie działa na rzecz honorowego krwiodawstwa

fot: Z. Wiejaczka

fot: Z. Wiejaczka

Od kilku lat w Zespole Szkół Technicznych organizowane są zbiórki krwi. Celem wieloletniej # współpracy ZST w Kcyni z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pozyskiwanie krwi, która ratuje ludzkie życie i zdrowie.

Wolontariusze ZST pod opieką pani pedagog - Wiolety Zymni zorganizowali kolejną -21 akcję HDK. Dnia 7 lutego 2019 przed salą lekcyjną, która jak zwykle stała się mobilnym punktem poboru krwi, stawiło się liczne grono krwiodawców.
Swój drogocenny płyn ochoczo oddawali nie tylko pełnoletni uczniowie i absolwenci ZST i ZSO ale tradycyjnie – pani dyrektor Aleksandra Doiczman oraz nauczyciele – pani Iza Kasprowska i pan Łukasz Beczak.
Propagowaniu idei krwiodawstwa w ZST służą liczne pogadanki, spotkania z lekarzami i pielęgniarkami, a także ulotki zachęcające do oddania krwi.
Ponadto uczniowie już od pierwszej klasy mogą uczestniczyć w działaniach organizacyjnych związanych z akcjami HDK skierowanymi do starszych kolegów.

Cieszymy się, że ta szlachetna inicjatywa jest kontynuowana, a oddawanie krwi stało się już tradycją w naszej szkole. Cieszymy się także, że pojawiają się kolejne nowe osoby, które przełamując swój lęk i obawy przed igłą, niosą pomoc innym.

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania.Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich spotkań i wiele litrów oddanej krwi.

                                        Wolontariusze ZST

 materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 47 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)