Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
22 marca 2017

Kcyńskie przedszkolaki witały wiosnę. Było głośno, kolorowo i radośnie

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni 21 marca 2017 r. #powitały wiosnę.

Najpierw spotkały się w auli przedszkola, gdzie zapoznały się z tradycją witania wiosny. Odbyła się prezentacja grup, a każda przybrała opaski symbolizujące wiosnę. Była też wiosenna piosenka oraz zagadka. Następnie wraz z marzanną dzieci wyruszyły na wiosenny spacer ulicami miasta. Przy dźwiękach instrumentów muzycznych, niosąc wiosenne transparenty głośno obwieszczały przyjście wyczekiwanej wiosny.

Na płycie Rynku wyszła do przedszkolaków Zastępca Burmistrza Kcyni Bogna Adamska, która oprócz życzeń miała dla dzieci także słodką niespodziankę. Dzieci odwdzięczyły się wiosennymi upominkami i szczęśliwe wróciły do przedszkola. Było głośno, a przede wszystkim kolorowo i radośnie. Nawet pani dyrektor Beata Szymczak przebrana była za pszczółkę. Uroczystość przygotowała grupa Pajacyków z wychowawczyniami: p. Haliną Stępień i Iwoną Polańską.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)