Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
10 listopada 2016

Kcyńskie dzieje dla przedszkolaków

fot. LK

fot. LK

Grupa Krasnali i Pajacyków z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni wraz z # wychowawczyniami Ewą Zawistowską i Iwoną Polańską miała okazję uczestniczyć w prawdziwej lekcji historii, którą poprowadził historyk Marcin Lisiecki.

Dla pięcio- i sześciolatków było to pierwsze takie spotkanie z dziejami. Młodzi mieszkańcy Kcyni i okolic dowiedzieli się, jakie miejsca pamięci znajdują się w ich mieście, przede wszystkim na Rynku czy na ulicy Poznańskiej.

Przedszkolaki trafnie rozpoznawały na fotografiach budynki, takie jak kamienica obok Urzędu Miasta i Gminy, która niegdyś była fabryką alkoholu, obecny gmach Zespołu Szkół Technicznych, czyli dawny obóz niemiecki. Potrafiły także określić, gdzie znajdują się niektóre pomniki. Dzieci dowiedziały się także, że w miejscu, gdzie teraz znajduje się ich przedszkole, dawno temu był sąd oraz więzienie. Wysłuchały też opowieści o Stefanie Drożdżyńskim – pierwszym powojennym burmistrzu Kcyni.

Po tej krótkiej, aczkolwiek treściwej lekcji, przyszedł czas na oglądanie wystawy zdjęciowej oraz podziękowania za zaproszenie na lekcję. Najmłodsi za wzorowe zachowanie i aktywność otrzymali słodki upominek. Otrzymały także zadanie domowe – odszukanie jak najwięcej tablic pamiątkowych i pomników w Kcyni i stworzenie albumu na ten temat.

Na koniec przedszkolaki zaśpiewały hymn Polski, a w drodze powrotnej do swojej placówki, zapaliły znicze przy miejscach pamięci.

Oceń artykuł: 90 122

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
MEBLE DZIECIĘCE
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
SZAFY PRZESUWNE
Meble łazienkowe
Tonery Directions
27PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)