Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

08 września 2018

Kcyńskie czytanie ,,Przedwiośnia”

Foto: Liwia Kuliberda

Foto: Liwia Kuliberda

W przeddzień Narodowego Czytania 2018 w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni zostało # zorganizowane Kcyńskie Czytanie ,,Przedwiośnia” S. Żeromskiego.

Od 2012 roku w Polsce odbywa się akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Inicjatywa została zapoczątkowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku prezydent Polski Andrzej Duda wybrał ,,Przedwiośnie” S. Żeromskiego oraz zachęca do czytania 44 tekstów Antologii Niepodległości.

Organizatorki Kcyńskiego Czytania: Agnieszka Kobierowska i Alina Król zaprosiły do udziału: Burmistrza Kcyni, pana Marka Szarugę, dyrektor ZSO w Kcyni -Katarzynę Kluczyńską, pracownika GCKiB w Kcyni, panią Katarzynę Pomałecką oraz rodziców, których reprezentowała pani Aleksandra Gładysiewicz- Kołos. Uczniowie ZST w Kcyni: Dawid Laskowski, Mateusz Ankowski, Daniel Sułkowski oraz Mateusz Narożny odczytali fragmenty przedstawiające wizję szklanych domów oraz rozmowę Gajowca z Cezarym Baryką po spotkaniu komunistów. Natomiast dyrektor szkoły Aleksandra Doiczman oraz zaproszeni goście zabrali na chwilę wszystkich uczestników spotkania do dworu w Nawłoci, zaprezentowali polską gościnność. Na stole nie mogło zabraknąć kawy czy „bułek własnego wypieku, z suchymi ciasteczkami i rogalikami”. Prowadzące akcję: Zuzanna Wiejaczka oraz Natalia Kręcisz zapoznały także wszystkich pokrótce z biografią Stefana Żeromskiego i treścią ,,Przedwiośnia”.

Autor: Agnieszka Kobierowska                            

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)