Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 października 2018

Kandydaci z powiatu nakielskiego na Wojewódzkiej Konwencji Programowej PSL w Bydgoszczy

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek, 1 października 2018 r. w gmachu OPERY NOVA w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Konwencja Programowa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Oprócz 2 kandydatów do Sejmiku z powiatu nakielskiego z okręgu nr 5 czyli Marka Domżały i Aleksandry Pazderskiej, w spotkaniu uczestniczyła spora grupa startujących w tegorocznych wyborach samorządowych mieszkańców naszego powiatu.

Gościem głównym konwencji był prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a prowadził ją poseł Eugeniusz Kłopotek. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego gości powitał prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL poseł Zbigniew Sosnowski. Po prezentacji kandydatów do Sejmiku z wszystkich 6 okręgów wyborczych, aktualny przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober  przedstawił i omówił Regionalny Program Wyborczy PSL.

Podkreślił znaczenie zasady zrównoważonego rozwoju całego województwa, mówił m.in. o wiejskich inkubatorach przedsiębiorczości, o melioracji i gospodarce wodnej oraz uregulowaniu Wisły, o innowacyjnej gospodarce, o zdrowiu i planie działań dla szpitali powiatowych, zakładach opieki długoterminowej w każdym powiecie, o roli i wspieraniu szkolnictwa zawodowego, o konieczności zatrzymania młodych na wsi i znaczeniu straży w systemie bezpieczeństwa publicznego. Prezes Kosiniak-Kamysz pogratulował "pełnych" list PSL w wyborach do Sejmiku, przedstawił aktualną sytuację polityczną w kraju, podziękował za zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską "Emerytura bez podatku", a także odpowiedział na kilkanaście pytań. Ryszard Bagnerowski (wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego)  i Tomasz Miłowski (starosta nakielski) pytali podczas konwencji o modernizację linii kolejowych 356 i 281, dzięki którym skutecznie można by walczyć z "wykluczeniem komunikacyjnym" (chodzi o połączenie Poznań-Wągrowiec-Gołańcz-Kcynia-Paterek-Nakło-Bydgoszcz).

Województwo Kujawsko-Pomorskie winno włączyć się w prace związane z aktualizacją studium wykonalności choćby na odcinku od granicy z Wielkopolską do Kcyni i dalej do Nakła. Tak powinno wyglądać w praktyce  realizowanie  zasady zrównoważonego rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego, którego znaczącą częścią jest przecież powiat nakielski. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie odśpiewaniem "Roty".  Było okazją do wielu rozmów kuluarowych i zrobienia sobie zdjęć z liderami.

 

materiał: Komitet Wyborzy PSL

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)