Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
10 czerwca 2018

Jubileusz ks. Jarosława Rusnaka. 25 lat temu przyjął sakrament kapłaństwa

fot. MM

fot. MM

10 czerwca w kościele w Sipiorach odprawiono mszę dziękczynną z okazji 25-lecia #kapłaństwa księdza Jarosława Rusnaka, proboszcza parafii pw. Jana Niepomucena.

Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich ks. proboszcza Jarosława Rusnaka przyciągnął do kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Sipiorach wielu parafian oraz gości, a także kapłanów, między innymi ks. Piotra Orzechowskiego, ks. dr. Waldemara Różyckiego oraz ks. Adama Kątnego.

Podczas uroczystej mszy, którą zapoczątkowało wprowadzenie sztandarów do świątyni, jubilat zwrócił się do wszystkich wiernych uczestniczących w nabożeństwie - Okres 25 lat kapłaństwa, mówi się, że jest to srebrny jubileusz, ale to też jest wielkie przeżywanie Pana Boga dla kapłana. Kiedy w tym tygodniu usiadłem sobie wieczorem przeglądając zdjęcia, zadałem sobie pytanie – czy 25 lat temu podjąłbym taka samą decyzję? Tak, podjąłbym taką samą decyzję jak wtedy, kiedy to 25 lat temu pragnąłem zostać kapłanem – powiedział proboszcz parafii w Sipiorach.

Nabożeństwo było wyjątkowe zarówno dla jubilata, jak i dla jego bliskich. Księdzu Jarosławowi Rusnakowi życzymy wszystkiego najlepszego oraz dużo sił, które sprawią, że będzie on mógł dalej wykonywać swoje powołanie.

Oceń artykuł: 8 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (13)

  Sipiory, w dniu 11-06-2018 23:11:53 napisał:

  I jak zwykle pan radny na czele..czemu to już nie dziwi....za porządną robote by się wziął....udaje wielkiego katolika.......wszyscy wiedzą jaka jest prawda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  Parafianka, w dniu 13-06-2018 16:14:38 napisał:

  No widocznie nie wszyscy, pochwal się nam ;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
MEBLE PIOTR PASIEKA
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Drobne naprawy
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)