Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 września 2019

Jesienna odsłona "Ciekawości świata". Prelegentem będzie Marcin Lisiecki

W dniu 17 września (wtorek) o g. 17.30 zapraszamy do # kcyńskiego urzędu na pierwsze spotkanie z jesiennej odsłony „Ciekawości świata”.

Prelegentem będzie historyk Marcin Lisiecki, który przedstawi temat; „Armia Poznań bezczynnie stać nie może” gen. T. Kutrzeba – zarys dziejów kcyńskiego Batalionu Obrony Narodowej i jego udział w kampanii wrześniowej 1939 r.

Organizatorem spotkań jest Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

 Zapraszamy serdecznie.

 materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)