Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak wygląda proces złomowania pojazdu krok po kroku?

fot. powierzone

fot. powierzone

Złomowanie pojazdu nie jest najprzyjemniejszym sposobem na rozstanie się z# nim. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych okolicznościach możemy mówić o nim jako o jedynej opcji mającej uzasadnienie.

Dzieje się tak choćby wówczas, gdy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą po wypadku drogowym, a także wtedy, gdy samochód jest już na tyle wyeksploatowany, że poruszanie się nim może stanowić poważne zagrożenie tak dla nas samych, jak i dla innych użytkowników dróg. „Kapral-Car” skupuje wszystkie auta: używane, nieprzerejestrowane, z wieloma umowami, uszkodzone, po stłuczce, zalane, spalone, powypadkowe, angliki, zaniedbane, skorodowane, stare. Złomowanie jest niekiedy opisywane jako czynność dość skomplikowana. Dzięki krótkiemu poradnikowi każdy powinien jednak bez problemu uporać się z wiążącymi się z nim formalnościami.

Złomowanie auta krok po kroku

Bez względu na to, z jakich powodów decydujemy się na złomowanie samochodu pamiętajmy o tym, aby skorzystać w tym celu ze wsparcia oferowanego przez stację demontażu pojazdów dysponującą odpowiednim zezwoleniem. „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o numerze C-43. Nielegalne złomowanie jest możliwe, wiąże się jednak z poważnymi konsekwencjami, również tymi o charakterze finansowym. Po znalezieniu stacji należy przygotować stosowne dokumenty – dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę pojazdu. Warto zatroszczyć się również o dokument potwierdzający, że to my jesteśmy właścicielami pojazdu. Jeśli samochód nie nadaje się do transportu, nie trzeba się tym przejmować. Pracownicy stacji są w stanie zatroszczyć się o sprowadzenie go do miejsca, w którym odbywać się będzie demontaż. Firma „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór własnym transportem.

Ważne formalności po złomowaniu

Już po zezłomowaniu auta należy odebrać od pracownika stacji stosowny dokument – potwierdzenie, że czynność taka miała miejsce i została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to ważne, bo właśnie na dotychczasowym właścicielu auta spoczywa obowiązek wyrejestrowania pojazdu. W ciągu 30 dni od chwili oddania auta na złom należy odwiedzić więc odpowiedni urząd, potem zaś można już wnioskować o zwrot nadpłaconej składki OC. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” rzetelnie wyceni pojazd, zapłaci gotówką, a klient otrzyma odpowiednie dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży lub wyrejestrowania.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)