Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2018

Jak bezpiecznie spędzić wakacje. Kcyńscy strażacy przeszkolili młodzież

foto: A. Kobierowska

foto: A. Kobierowska

W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" pani Iza Kasprowska zaprosiła do Zespołu Szkół Technicznych# strażaków z OSP Kcynia.

Celem spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez młodzież.

Podczas wizyty uczniowie poznali podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia np. pożaru  oraz zasad  udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków samochodowych czy utonięć. Strażacy przygotowali też dla młodych słuchaczy prezentację dotyczącą prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz szereg zagadnień związanych z odpowiednim zachowaniem na wypadek zatrzymania krążenia.

Nie zabrakło również pokazów sprzętu służącego do ratowania ludzi i gaszenia pożarów.

Na koniec chętni uczniowie – ubrani w strażacki strój – wzięli udział w konkursie pod hasłem "Ratujemy poszkodowanych w wypadkach". Na zwycięzców czekały nagrody - niespodzianki sfinansowane ze środków otrzymanych z InterRisk w ramach funduszu prewencyjnego.

 

Materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 30 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)