Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2018

Jak bezpiecznie spędzić wakacje. Kcyńscy strażacy przeszkolili młodzież

foto: A. Kobierowska

foto: A. Kobierowska

W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" pani Iza Kasprowska zaprosiła do Zespołu Szkół Technicznych# strażaków z OSP Kcynia.

Celem spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez młodzież.

Podczas wizyty uczniowie poznali podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia np. pożaru  oraz zasad  udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków samochodowych czy utonięć. Strażacy przygotowali też dla młodych słuchaczy prezentację dotyczącą prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz szereg zagadnień związanych z odpowiednim zachowaniem na wypadek zatrzymania krążenia.

Nie zabrakło również pokazów sprzętu służącego do ratowania ludzi i gaszenia pożarów.

Na koniec chętni uczniowie – ubrani w strażacki strój – wzięli udział w konkursie pod hasłem "Ratujemy poszkodowanych w wypadkach". Na zwycięzców czekały nagrody - niespodzianki sfinansowane ze środków otrzymanych z InterRisk w ramach funduszu prewencyjnego.

 

Materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 30 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)