Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Informacja dla mieszkańców. Nastąpią zmiany w prawie użytkowania gruntów

fot. archiwum

fot. archiwum

Informacja o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w # prawo własności 17.05.2019 roku.

W związku ze zmianami w prawie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe Burmistrz Kcyni w terminie 12 miesięcy od dnia przekształcenia wyda zaświadczenia o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r (Dz. U. z 2018 r. poz. 1716 ze zm.).

Zaświadczenie dostarczone będzie na adres wskazany w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Stosownie do art.7 ust.6 i 7 cytowanej ustawy właściciel gruntu ma obowiązek wnoszenia opłaty przez okres 20 lat.

Jednocześnie w każdym czasie trwania obowiązku wnoszenia opłaty może zgłosić Burmistrzowi Kcyni na piśmie zamiar jednorazowego jej wniesienia w kwocie pozostającej do spłaty (opłata jednorazowa). Wysokość opłaty jednorazowej odpowiada iloczynowi wysokości opłaty obowiązującej w roku, w którym zgłoszono zamiar wniesienia opłaty jednorazowej oraz liczby lat pozostałych do upływu 20-to letniego okresu.

W związku z powyższym Zaświadczenie będzie zawierało informację o obowiązku wnoszenia rocznej opłaty przekształceniowej, wysokości i okresie wnoszenia tej opłaty.

W przypadku wniesienia opłaty jednorazowej za przekształcenie gruntu stanowiącego własność Gminy Kcynia, osobom fizycznym będącym właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych lub spółdzielniom mieszkaniowym, przysługuje na podstawie Uchwały Nr IX/81/2019 Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy wnoszeniu jednorazowej opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów bonifikata od tej opłaty w wysokości:
1) 30 % w roku, w którym nastąpiło przekształcenie
2) 20% w drugim roku po przekształceniu
3) 10% w trzecim roku po przekształceniu.

Osoby zainteresowane dokonaniem opłaty jednorazowej za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów proszone są o przybycie do Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami ul. Dworcowa 8, 89-240 Kcynia niezwłocznie po otrzymaniu zaświadczenia .

Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami pod numerem telefonu (52) 589-37-42.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)