Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

01 lipca 2019

I etap szkolenia zakończony. Teraz czas na wakacyjną przerwę

fot. pow.

fot. pow.

W piątek 28 czerwca 2019 r. odbyły się ostatnie zajęcia treningowe z instruktorem # tenisa ziemnego organizowane przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort”.

Teraz przerwa wakacyjna i odpoczynek, ale nie do końca. Przypomnijmy, że zajęcia prowadzone są w czterech grupach szkoleniowych, w tym jedna grupa to 4-5 latkowie trenujący w ramach przedszkola tenisowego, a trzy pozostałe grupy trenują w szkółce tenisowej. Łącznie w zajęciach brało udział około 30 dzieciaków.

To pierwszy taki innowacyjny projekt szkoleniowy realizowany w naszej gminie, który stawia przede wszystkim na upowszechnianie tej specyficznej dyscypliny sportu jak i pozwala na ogólnodostępność naszych mieszkańców znosząc bariery związane z wysokimi kosztami tego rodzaju szkolenia. Tenis ziemny przez wiele lat uważany był za sport elitarny i kosztowny, a my w stowarzyszeniu stawiamy na likwidowanie barier z tym związanych. Dysponujemy własnym sprzętem i środkami szkoleniowymi, a udział rodziców w tym projekcie polega jedynie na dowozie dzieci na zajęcia. Nie było by to możliwe bez wsparcia udzielonego przez radnych Rady Miejskiej w Kcyni i pana Burmistrza – powiedział Prezes stowarzyszenia Maciej Krzyżanowski.

Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.”. Efekty realizacji tego projektu są widoczne poprzez: doposażenie sprzętu treningowego dla najmłodszych, zakup i montaż garażu blaszanego służącego za magazyn, instalację mobilnej toalety, zakup sprzętu do utrzymania czystości i konserwacji kortu ziemnego oraz zielonego terenu wokół niego.

(Otwarty konkurs ofert nr 4/2019 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pod nazwą „SPORT” (art. 3, art. 4 ust. 1 pkt. 17, art. 11 ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku i o wolontariacie).

Zajęcia od lutego do końca czerwca prowadził licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski. Wznowie zajęć treningowych nastąpi z początkiem września 2019 r., ale przygotowaliśmy dla dzieci w te wakacje jeszcze jedną niespodziankę, a mianowicie zabawę tenisową na korcie w ramach „Wakacji z tenisem”, która jest zaplanowana w miesiącu lipcu. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w roku ubiegłym i zamierzamy to powtórzyć w roku bieżącym – „Stop nudzie, nie siedź w domu tylko ruszaj się…”

materiał: Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)