Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 lutego 2019

III turniej tenisa. Sportowa rywalizacja w patriotycznym duchu

fot. powierzone

fot. powierzone

3 lutego odbył się III Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary # Burmistrza Kcyni.

III Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzony był w ramach obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i bliskiej Kcyni 100. rocznicy zwycięskiej Powstańczej Bitwy pod Kcynią rozpoczętej
w dniu 3 lutego 1919 r. - Kcynią określaną wówczas jako „brama do Wielkopolski”. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga. Zebrani na otwarciu zawodnicy i kibice oddali hołd i uczcili minutą ciszy pamięć Powstańców Wielkopolskich 1018/1019. Niepodległościowy czyn powstańczy Polaków, Wielkopolan Powstańców Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 r. został okupiony ofiarą życia i ran z polach walki z niemieckim zaborcom i okupantem, a również po latach ofiarą utraty życia przez Powstańców w niemieckich obozach koncentracyjnych w czasie okupacji Polski w okresie II Wojny Światowej 1939 – 1945 r. Powstańczy czyn zakończył się sukcesem militarnym i politycznym, wynikiem którego było po latach
pruskiej-niemieckiej niewoli włączenie ziem Wielkopolski i ziem wywalczonych przez Powstańców do nowo odrodzonego po 123 latach zaborów Państwa Polskiego.

Zawody zostały przeprowadzone w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w dniu 03.02.2019 r.

Do rywalizacji w Turnieju przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z następujących miejscowości: Otoliniec, Krostkowo, Łekno, Mieścisko, Sitno, Sarbinowo II, Wągrowiec, Wapno, Podolin, Nakło nad Notecią i z Gminy Kcynia. Grano w kategoriach: Szkoła Podstawowa Dziewczęta OPEN, Szkoła Podstawowa Chłopcy OPEN, Junior/Juniorka OPEN, Senior – Seniorka OPEN.

Turniej poświęcony obchodom 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i pamięci Powstańców - Polskich Patriotów uczestników narodowego zbrojnego zrywu został uświetniony udziałem prezesa Towarzystwa Historycznego w Kcyni Piotra Dąbrowskiego i Artura Kubiaka, członków grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwa Historycznego w Kcyni, w powstańczym umundurowaniu z ekwipunkiem bojowym z tego okresu. Turniej przebiegał w atmosferze patriotycznej zadumy i sportowej rywalizacji. Przyniósł zawodnikom i kibicom widowiskową grę przy stołach do tenisa i niesamowite sportowe emocje. Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Grano systemem gry ”każdy z każdym” i systemem „rosyjskim” w zależności od ilości zawodników w kategorii do trzech wygranych setów każdy mecz. Sędziowanie zawodów: Marek Sobczak .

KLASYFIKACJA:
Kategoria Szkoła Podstawowa Dziewczęta OPEN
I miejsce Wiktoria Kowalska - Głogowiniec
II miejsce Julia Kowalska - Głogowiniec
III miejsce Karina Kurzawa - Sarbinowo II

 Kategoria Szkoła Podstawowa Chłopcy OPEN

I miejsce Mateusz Patro - Łekno
II miejsce Łukasz Paszkiet - Łekno
III miejsce Maciej Lisiecki - Łekno
Kategoria Junior/Juniorka OPEN
I miejsce Adrian Dziejak - Laskownica
II miejsce Mateusz Kemnitz - Nowa Wieś Notecka
III miejsce Jagoda Idczak - Kcynia

Kategoria Senior - Seniorka OPEN
I miejsce Ryszard Berka - Nakło nad Notecią
II miejsce Marika Baczyńska - Podolin
III miejsce Piotr Brzostowicz - Miescisko

Zawodnikom na podsumowanie zawodów Burmistrz Kcyni Pan Marek Szarugia podziękowano za udział w zawodach o wymowie patriotycznej, złożył gratulacje, wręczył puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe za miejsca I, II i III w każdej z kategorii. Organizatorem turnieju był Burmistrz Kcyni i Urząd Miejski w Kcyni.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)