Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
23 lutego 2018

Hubert Nowak finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

fot. ZSO

fot. ZSO

Uczeń klasy III b Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni – Hubert Nowak został #finalistą Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Geograficznego.

Eliminacje szkolne odbyły się 23 październiku 2017 roku, etap rejonowy 5 grudnia 2017 r. a etap wojewódzki 8 lutego 2018 roku. Hubert wykazał się wiedzą i umiejętnościami określonymi w podstawie programowej dla gimnazjum. Musiał się również wykazać wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową zwłaszcza dotyczących zagadnień klimatycznych, cyrkulacji mas powietrza na kuli ziemskiej czy czynników wpływających na układy baryczne, rozkład ciśnienia, rodzaje wiatrów...

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień, rozbudzanie zainteresowań geograficznych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy geograficznej, kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, wykorzystywanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, kształtowanie umiejętności interpretowania, wnioskowania, analizowania faktów i wyników przedstawionych w różnych formach (tabele, wykresy, mapy diagramy, ilustracje), dostrzegania zależności i związków przyczynowo skutkowych, wyszukiwanie talentów geograficznych, które mogłyby być dalej rozwijane w szkole ponadgimnazjalnej.

Na uwagę zasługuje fakt, że od niedawna zaostrzono kryteria uzyskania kolejnego etapu: Hubert musiał pokonać aż 80 % wiadomości na etapie szkolnym, 85% rejonowy. Ostatecznie Hubert został finalistą Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Geograficznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Materiał: n-el przygotowujący Sławomir Lorek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)