Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
31 lipca 2018

Gruntowne prace porządkowe przy pomniku-mogile. Działania potrwają kilka miesięcy

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

W tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania Niepodległości. Przed nami kolejna rocznica, 100-lecie # Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, której świętowanie rozpoczniemy w grudniu br.

Powstanie Wielkopolskiego wybuchło 27 grudnia 1918 r. w Poznaniu, w dalszych dniach rozprzestrzeniło się na dalsze tereny. To właśnie w noc sylwestrową 1918/1919 r. wyzwolona została Kcynia.

Z inicjatywy Burmistrza Kcyni Marka Szarugi podjęto działania, których celem jest przeprowadzenie gruntownych prac porządkowych przy pomniku-mogile Powstańców Wielkopolskich znajdującym się na cmentarzu w Kcyni. W pierwszej kolejności pracownicy Urzędu Miejskiego w Kcyni wycięli przerośnięte tuje. Dalsze działania realizowane będą sukcesywnie na przestrzeni najbliższych miesięcy, a będzie to m.in.gruntowne wyczyszczenie pomnika, odmalowanie murku okalającego pomnik oraz wykonanie nowych nasadzeń zgodnie z projektem przygotowanym przez projektanta zieleni.

Prace z ramienia urzędu koordynuje Anna Duda-Nowicka. Działania finansowane będą ze środków pochodzących z budżetu Gminy Kcynia. Niestety nie udało się na ten cel pozyskać dodatkowych środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)