Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2018

Groby Powstańców Wielkopolskich. Będą postawione przy nich tabliczki

fot.Anna Duda-Nowicka

fot.Anna Duda-Nowicka

Urząd Miejski w Kcyni w ramach działań związanych z 100. rocznicą Powstania Wielkopolskiego# 1918/1919 podjął kilka inicjatyw mających na celu uświetnienie tej rocznicy.

Jednym z działań jest sfinansowanie tabliczek "Powstaniec Wielkopolski 1918/1919", które zostaną zlokalizowane przy grobach powstańców wielkopolskich znajdujących się na cmentarzu w Kcyni oraz Dziewierzewie. W wyniki zrealizowanego wcześniej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań projektu, efektem którego jest tablica z nazwiskami powstańców pochowanych na cmentarzu, znana jest lokalizacja ich mogił. Urząd wyszedł z inicjatywą, by przy każdym takim grobie była tabliczka. Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z przychylnością rodzin. Ważne jest, w obliczu zbliżającej się rocznicy, by wiedza o Powstańcach Wielkopolskich była kompletna. To element naszej tożsamości i dbałości o przeszłość i historię - podkreśla Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Tabliczki wkrótce zostaną zamontowane przy grobach. Pomoc w tej kwestii zaoferował m.in. historyk Pan Marcin Lisiecki, kcyńska młodzież oraz członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Całość koordynuje Anna Duda-Nowicka. Tabliczki na zlecenie Gminy Kcynia wykonała firma ABC Reklamy z Nakła.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Krzysztof, w dniu 30-11-2018 20:59:47 napisał:

  Wspaniała inicjatywa godna upowszechnienia. Może by tak i w Nakle. Co na to Muzeum Ziemi Krajeńskiej?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Za wolność , w dniu 01-12-2018 17:08:08 napisał:

  Władysław Woźny. W książce o bezlitosnej egzekucji w Paterku zaraz po wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ zapisany jako zwykły rolnik z Nakła nad Notecią. A był sponsorem Powstania Wielkopolskiego i ukrywał Powstańców za co dostał wiele odznaczeń. Był prawdziwym Polakiem. Dlaczego o tym nie napisali?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przewóz krajowy
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Siłownia
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Oczyszczanie twarzy
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)