Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Gmina Kcynia wyróżniona. Po raz drugi otrzymała tytuł "Samorządu od Serca"

fot. Marta Gur

fot. Marta Gur

6 czerwca w biurowcu The Heart Warsaw, na 38. piętrze budynku Warsaw Spire, podczas #uroczystego podsumowania Kampanii "Ciśnienie na Życie - Pierwsza pomoc w zawale", gminie Kcynia już po raz drugi, przyznano tytuł "Samorządu od Serca".

Nasz samorząd znalazł się wśród wyróżnionych i uhonorowanych przez kapitułę konkursową pamiątkową statuetką oraz dyplomem (obok Miasta Gdynia, Gminy Sosnowiec, Miasta Warszawa, czy Powiatu Strzeleckiego). W imieniu gminy Kcynia nagrodę odebrała p. Aldona Polcyn, za co serdecznie raz jeszcze dziękujemy.

W 2017 roku w akcjach profilaktycznych na terenie naszej gminy przeprowadzonych wraz ze Stowarzyszeniem Flandria, przebadaliśmy łącznie ponad 200 mieszkańców. Ponadto organizowaliśmy bezpłatne zajęcia nordic – walking dla osób w różnym wieku mające na celu zwiększenie aktywności fizycznej, warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których uczyliśmy jak radzić sobie w sytuacjach m.in. związanych z zawałem serca u najbliższych osób. 

materiał: Ewa Hałas

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)