Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Garstka mieszkańców na zebraniu. Dyskutowano o trudnej sytuacji rolników

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Turzyna spotkali się w ostatni piątek w świetlicy wiejskiej, # by podzielić fundusz sołecki na 2020 rok. Na co przeznaczyli pieniądze?

Tego dnia o przyszłych wydatkach sołectwa zadecydowało zaledwie 11 osób. Zanim jednak sołtys Tomasz Bagnerowski przedstawił propozycję podziału funduszu sołeckiego na 2020 rok, mieszkańcy dokonali przesunięcia pieniędzy w tegorocznych wydatkach. Kwotę 3 tys. zł, jaką mieszkańcy przeznaczyli w minionym roku na oświetlenie wsi, przeniesiono na utworzenie monitoringu obejmującego plac zabaw, boisko oraz świetlicę. – Inwestycji związanej z doświetleniem wsi nie udało się nam zrealizować, ale liczymy na jej ukończenie w przyszłym roku – powiedział sołtys Bagnerowski.

Jeśli chodzi o wydatki w przyszłorocznym funduszu sołeckim, to mieszkańcy mieli do rozdysponowania łącznie 23 tys. 817 zł. Kwota ta została podzielona i przeznaczona na następujące cele: utrzymanie świetlicy wiejskiej – 5 tys. zł; integracja – 2 tys. 317 zł; zakup paliwa/utrzymanie terenów zielonych – 500 zł; monitoring – 2 tys. zł doświetlenie sołectwa – 3 tys. zł; budowa biesiadnika – 11 tys. zł.

 

 wolnych głosach i wnioskach dominującym tematem okazało się nic innego jak rolnictwo, a konkretnie wątek suszy oraz wypłacanych rolnikom odszkodowań. Oprócz mieszkańców, aktywnie w dyskusji uczestniczyli burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz powiatowy radny Ryszard Bagnerowski. Każda z osób obecnych na zebraniu stwierdziła, iż tegoroczny sezon pod względem poniesionych strat z powodu suszy jest jednym z najgorszych, z jakim spotkali się w ostatnim czasie.

Oceń artykuł: 4 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (12)

  Zażenowana mieszkanka, w dniu 15-09-2019 11:12:55 napisał:

  "Zaledwie 11 osób". Kpina totalna. Kurenda mogłaby wisieć w gablotach sołeckich albo krążyć "od drzwi do drzwi". Nic dziwnego, że post o spotkaniu umieszczony zaledwie dzień wcześniej na Facebooku przez żonę sołtysa, a udostępniony przez niego samego nieco ponad 24h przed spotkaniem nie zyskał większego rozgłosu. Dyspozycja wydatków przez radę sołecką i rodzinę sołtysa (wnioskuję po zdjęciach) jest po prostu śmieszna. 11 osób ma decydować o wydatkach sołeckich dla mieszkańców ok. 300 osobowej wsi? Zamiast narzekać na niską frekwencję, można by było zadbać o rzetelne poinformowanie mieszkańców sołectwa o takowym zebraniu, a o ile Facebook też może być platformą informacyjną, o tyle nie powinien być głównym źródłem informacji, którego i tak nie posiada większość mieszkańców. Szkoda, że w innych sprawach sołtys potrafił osobiście odwiedzać mieszkańców.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (7)

  Bobi, w dniu 15-09-2019 14:24:46 napisał:

  Frekwencja jak sledzisz relacje z zebrań niska, ludzie mają wszystko w dupie , i wyluzuj kto chciał to wiedział wszytko i wszyscy schodzą na psy

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mieszkanka, w dniu 16-09-2019 18:12:52 napisał:

  Mamy XXI wiek w każdym domu nawet dzieciak od najmłodszych lat ma tel z dostępem do internetu. Facebook jest tak powszechny że ludziska co 3min wrzucają tam jakieś pierdoly i siedzą przy nim 24 godz na dobę. Ale jak przyjdzie co do czego to udają zacofanych z ciemnogrodu gdzie nigdy nic nie wiedzą, o niczym nie słyszeli. żyją pierdołami i plotkami i to przekazuja sobie na wzajem. A potem najlepiej tylko mieć jakieś durne pretensje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Siłownia
Konstrukcje stalowe
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Szafy przesuwne
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)