Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Garstka mieszkańców na zebraniu. Dyskutowano o trudnej sytuacji rolników

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Turzyna spotkali się w ostatni piątek w świetlicy wiejskiej, # by podzielić fundusz sołecki na 2020 rok. Na co przeznaczyli pieniądze?

Tego dnia o przyszłych wydatkach sołectwa zadecydowało zaledwie 11 osób. Zanim jednak sołtys Tomasz Bagnerowski przedstawił propozycję podziału funduszu sołeckiego na 2020 rok, mieszkańcy dokonali przesunięcia pieniędzy w tegorocznych wydatkach. Kwotę 3 tys. zł, jaką mieszkańcy przeznaczyli w minionym roku na oświetlenie wsi, przeniesiono na utworzenie monitoringu obejmującego plac zabaw, boisko oraz świetlicę. – Inwestycji związanej z doświetleniem wsi nie udało się nam zrealizować, ale liczymy na jej ukończenie w przyszłym roku – powiedział sołtys Bagnerowski.

Jeśli chodzi o wydatki w przyszłorocznym funduszu sołeckim, to mieszkańcy mieli do rozdysponowania łącznie 23 tys. 817 zł. Kwota ta została podzielona i przeznaczona na następujące cele: utrzymanie świetlicy wiejskiej – 5 tys. zł; integracja – 2 tys. 317 zł; zakup paliwa/utrzymanie terenów zielonych – 500 zł; monitoring – 2 tys. zł doświetlenie sołectwa – 3 tys. zł; budowa biesiadnika – 11 tys. zł.

 

 wolnych głosach i wnioskach dominującym tematem okazało się nic innego jak rolnictwo, a konkretnie wątek suszy oraz wypłacanych rolnikom odszkodowań. Oprócz mieszkańców, aktywnie w dyskusji uczestniczyli burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz powiatowy radny Ryszard Bagnerowski. Każda z osób obecnych na zebraniu stwierdziła, iż tegoroczny sezon pod względem poniesionych strat z powodu suszy jest jednym z najgorszych, z jakim spotkali się w ostatnim czasie.

Oceń artykuł: 4 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (12)

  Zażenowana mieszkanka, w dniu 15-09-2019 11:12:55 napisał:

  "Zaledwie 11 osób". Kpina totalna. Kurenda mogłaby wisieć w gablotach sołeckich albo krążyć "od drzwi do drzwi". Nic dziwnego, że post o spotkaniu umieszczony zaledwie dzień wcześniej na Facebooku przez żonę sołtysa, a udostępniony przez niego samego nieco ponad 24h przed spotkaniem nie zyskał większego rozgłosu. Dyspozycja wydatków przez radę sołecką i rodzinę sołtysa (wnioskuję po zdjęciach) jest po prostu śmieszna. 11 osób ma decydować o wydatkach sołeckich dla mieszkańców ok. 300 osobowej wsi? Zamiast narzekać na niską frekwencję, można by było zadbać o rzetelne poinformowanie mieszkańców sołectwa o takowym zebraniu, a o ile Facebook też może być platformą informacyjną, o tyle nie powinien być głównym źródłem informacji, którego i tak nie posiada większość mieszkańców. Szkoda, że w innych sprawach sołtys potrafił osobiście odwiedzać mieszkańców.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (7)

  Bobi, w dniu 15-09-2019 14:24:46 napisał:

  Frekwencja jak sledzisz relacje z zebrań niska, ludzie mają wszystko w dupie , i wyluzuj kto chciał to wiedział wszytko i wszyscy schodzą na psy

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mieszkanka, w dniu 16-09-2019 18:12:52 napisał:

  Mamy XXI wiek w każdym domu nawet dzieciak od najmłodszych lat ma tel z dostępem do internetu. Facebook jest tak powszechny że ludziska co 3min wrzucają tam jakieś pierdoly i siedzą przy nim 24 godz na dobę. Ale jak przyjdzie co do czego to udają zacofanych z ciemnogrodu gdzie nigdy nic nie wiedzą, o niczym nie słyszeli. żyją pierdołami i plotkami i to przekazuja sobie na wzajem. A potem najlepiej tylko mieć jakieś durne pretensje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Botox
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Skup i sprzedaż części
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Czytniki kodów kreskowych
Stół z blatem szklanym + krzesła
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)