Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
12 maja 2017
Notowania rolnicze

W hurtowniach stabilnie, na targowiskach niewielkie wahania cen. Zboża w górę

Tak można w skrócie podsumować tygodniowy raport cenowy opracowany przez # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Zgodnie z raportem, najwięcej podwyżek zanotowano w punktach skupu zbóż. Najbardziej podrożała kukurydza paszowa, za którą obecnie trzeba zapłacić 67 zł/dt a tydzień temu kosztowała 62 zł/dt.

W punktach skupu żywca niewielkie podwyżki cen macior, tuczników obu klas i jałówek w klasie pierwszej.

Najspokojniej jest w hurtowniach, gdzie przeważająca większość cen nie uległa zmianie. Nieznacznie podrożała jedynie cebula, a za to staniały ziemniaki. Pozostałe ceny produktów utrzymały się na tym samym poziomie jak tydzień temu.

Nieco bardziej różnorodnie jest na targowiskach. Kilka produktów podrożało - są to na przykład ogórki szklarniowe, ziemniaki, brokuł czy jabłka. Jednakże niespodzianką może być obniżka cen wielu warzyw. Najbardziej staniała pietruszka, za którą teraz płacimy 3,17 zł/kg a tydzień temu kosztowała 3,74 zł/kg. Mniej zapłacimy także za kapustę białą wczesną, pomidora czy pieczarki.

Ceny poszczególnych produktów rolnych znajdują się w poniższym zestawieniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Makijaż ślubny
Botox zmarszczki lwie
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Elewacje
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)