Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
31 marca 2017

Stabilne ceny na koniec marca. Na targowiskach kilka obniżek

Kończy się kolejny miesiąc, a wraz z nim pora na podsumowanie cen produktów rolniczych # opracowywanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

W porównaniu do ubiegłego tygodnia wzrosły ceny w punktach skupu zbóż. W miarę spokojnie jest za to w punktach skupu żywca. Staniały na przykład byki w klasie extra a także krowy w klasie pierwszej. Droższe są za to maciory i tuczniki obu klas.

W hurtowniach wiele produktów ma ceny jak sprzed tygodnia. Staniał seler, za który tydzień temu trzeba było zapłacić 2,00 zł/kg a obecnie kosztuje on 1,50 zł/kg. Kilka produktów znacznie jednak zdrożało. Na przykład pomidor kosztuje jeszcze raz tyle co przed tygodniem! Jego cena wzrosła z 5,00 zł/kg do 10,00 zł/kg. Zdrożała także papryka czerwona z 9,00 zł/kg do 12,00 zł/kg.

Za to na targowiskach wiele cen zostało obniżonych, co na pewno ucieszy kupujących. Staniały na przykład jabłka, pietruszka, ogórek szklarniowy, pieczarki czy pszenica. Wśród podwyżek niechlubnym liderem jest ogórek gruntowy, którego cena z poziomu 5,00 zł/kg wzrosła do 12,90 zł/kg.

Z całą pewnością można stwierdzić, że takie obniżki cen są chwilowe. Niebawem rozpocznie się gorączka świątecznych zakupów, co zostanie skrupulatnie wykorzystane przez sprzedających, którzy podniosą ceny produktów rolnych.

Szczegółowe ceny produktów rolnych znajdują się w poniższym zestawieniu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Usta - powiekszanie
Remonty mieszkań
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble kuchenne
Lakiernictwo
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)