Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2018

Sprawdzano wiedzę uczniów o św. Janie Pawle II. Konieczna była dogrywka

fot. MM

fot. MM

11 kwietnia w ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni zorganizowano VI edycję konkursu #wiedzy o świętym Janie Pawle II.

Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Idźmy naprzód z nadzieją...”, a jego nadrzędnym celem było przede wszystkim podtrzymywanie pamięci o św. Janie Pawle II wśród młodzieży ze szkół i ośrodków specjalnych. Tegoroczna, szósta edycja konkursu, odrodziła się po kilkuletniej przerwie, nabierając rangi międzywojewódzkiej. Do konkursu zgłosiło się 19 szkół z trzech województw: pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Całość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni, którą odprawił ks. Michał Kostecki.

Po zakończeniu mszy, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami przenieśli się do kompleksu rehabilitacyjno-sportowego przy ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni, gdzie przywitała wszystkich organizatorka konkursu Kamila Marosz. Następnie w części artystycznej wystąpił szkolny zespół teatralny „Perła”, prowadzony przez nauczycieli ZSS. Po jego zakończeniu, uczestnicy konkursu zajęli miejsca w ławkach na sali i przystąpili do pisania testu składającego się z 26 pytań. W jury konkursu zasiedli: Barbara Grodzicka, Maria Kordyś, Lidia Gardyza oraz opiekunowie z zaproszonych szkół.

Tylko jedna osoba uzyskała maksymalną ilość 26 punktów, natomiast aż cztery osoby uzyskały 25 punktów, tym samym konieczna była dogrywka.

Ostateczne wyniki IV Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
1. Paweł Kaźmierczak – ZSS im. J. Korczaka w Kcyni
2. Krystian Hausz – ZSS im. J. Korczaka w Kcyni
3. Damian Uszyński – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie

Nagrodami były sprzęt RTV, plecaki, koce, torby do laptopów, albumy książkowe o św. Janie Pawle II oraz książki i płyty CD o Janie Czochralskim. Każdy z uczestników otrzymał obraz z wizerunkiem Jana Pawła II.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)