Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2018

Memoriał im Jadwigi Woźniak. Wygrała drużyna z Mycielewa

 foto: Andrzej Kulczyński SP Mycielewo i Bartek Łyszczarz MLUKS Orlik Kcynia

foto: Andrzej Kulczyński SP Mycielewo i Bartek Łyszczarz MLUKS Orlik Kcynia

W dniu wczorajszym tj. 19 czerwca 2018 roku, w szóstą rocznicę śmierci wieloletniej, zasłużonej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Mycielewie śp. Jadwigi Woźniak, odbył się międzywojewódzki turniej w piłce ręcznej chłopców.

W memoriale udział wzięły drużyny – SP w Dobieszewie, SP w Dziewierzewie, SP w Wapnie oraz gospodarze imprezy SP w Mycielewie.

Przybyłych na turniej zawodników oraz i ich opiekunów, ale przede wszystkim przedstawicielkę Rodziny w osobie p. Marii Krzyżanowskiej (siostra śp. Jadwigi Woźniak), powitał pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, trener i nauczyciel SP w Mycielewie p. Andrzej Kulczyński. Podkreślał on, jak duże znaczenie dla krzewienia lokalnego sportu i życia kilku pokoleń uczniów, odegrała wspaniała nauczycielka, jaką była śp. Jadwiga Woźniak. Dziękował p. Marii za obecność na turnieju, uczniom biorącym udział w turnieju za przybycie, p. Bartkowi Łyszczarzowi prezesowi MLUKS Orlik Kcynia za współorganizację wydarzenia i pozyskanie dotacji na ten cel. Dyrektor Szkoły p. Katarzyna Walasiewicz również dziękowała Rodzinie, zawodnikom, trenerom, podkreślając jednocześnie sportową atmosferę szkoły, osiągnięcia uczniów na tym oraz na innych polach edukacyjnych.
Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze SP w Mycielewie. Miejsce drugie SP Dziewierzewo. Trzecie SP w Dobieszewie. Miejsce 4 zajęło SP Wapno.

Po rozgrywkach na każdego uczestnika czekała kiełbasa z grilla i pieczywo. Zawodnicy z Wapna uczestniczyli w Memoriale po raz pierwszy. Wyjeżdżali z Mycielewa bardzo zadowoleni, podkreślając wysoki poziom organizacji zawodów, wspaniałą atmosferę rywalizacji fair - play, deklarując jednocześnie chęć udziału w przyszłorocznej edycji turnieju. Zadowoleni byli zresztą wszyscy zawodnicy, dla których turniej jest przede wszystkim szansą sprawdzenia własnych umiejętności, ale też okazją do wywalczenia wspaniałych nagród rzeczowych, jak również fajną, sportową przygodą.

Organizatorami tegorocznej edycji turnieju byli: SP w Mycielewie, MLUKS "Orlik" Kcynia oraz Urząd Miejski w Kcyni. Nagrody ufundowała Rodzina Śp. Jadwigi Woźniak oraz MLUKS „Orlik” Kcynia z dotacji pozyskanej w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2018 Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i z dotacji pozyskanej w ramach konkursu ofert Nr 4/2018 Sport z Gminy Kcynia.
Każdy zespół za udział w turnieju otrzymał torbę, a wyróżnieni w konkurencjach indywidualnych, najlepsi zawodnicy nagrody rzeczowe i statuetki. Nagrody wręczali w imieniu Rodziny p. Maria Krzyżanowska a w imieniu Organizatorów dyrektor szkoły p. Katarzyna Walasiewicz, p. Andrzej Kluczyński, Prezes MLUKS Orlik w Kcyni p. Bartosz Łyszczarz.

Nagrody indywidualne wywalczyli:

MVP Turnieju – Daniel Szczeblewski SP Dziewierzewo
Najlepszy bramkarz – Patryk Czarnecki SP w Mycielewie
Król strzelców – Piotr Kaleta SP Mycielewo 17 bramek
V-ce król strzelców – Miłosz Woźniak SP Chwaliszewo 16 bramek
Pozytywne zaskoczenie turnieju – Mateusz Sokołowski SP Wapno

 materiał: Andrzej Kulczyński SP Mycielewo i Bartek Łyszczarz MLUKS Orlik Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)