Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2018

Kolejna wspólna wycieczka. Tym razem zwiedzano Wieliczkę i Zakopane

fot. Eugeniusz Chodana

fot. Eugeniusz Chodana

To już 15 wycieczka, jaką od 2011 r. zorganizował Sołtys Siernik nie tylko dla mieszkańców #wsi. Tym razem pojechaliśmy do Wieliczki i Zakopanego w sile 38 osób, w wieku od 10 lat wzwyż.

Wyjazd nastąpił w dniu 6 czerwca w środę, na noc, a w czwartek od godz.7.30, zwiedzaliśmy już Kopalnię Soli w Wieliczce. Przewodniczka, która nas oprowadzała, bardzo ciekawie opowiadała o historii kopalni. Idąc tak za nią nawet nie zauważyliśmy, kiedy znaleźliśmy się na najniższym poziomie kopalni, pokonując ponad 600 stopni schodów w dół. Nie wspomnę już o pokonanych kilometrach trasy, która przebyliśmy. Następnie z Wieliczki pojechaliśmy na chwilę do Łagiewnik do Kościoła Miłosierdzia Bożego. Stamtąd już prosto do Zakopanego i po zakwaterowaniu w Jasnym Pałacu i zjedzeniu posiłku, poszliśmy jeszcze przywitać się z Krupówkami.

Następnego dnia w piątek po śniadaniu poszliśmy do Kuźnic, skąd kolejką linową pojechaliśmy na Kasprowy Wierch. Widoki, które oglądaliśmy z kolejki jak i z Kasprowego są nie do opisania. Mówiąc krótko nasze góry są bardzo piękne i nieprzewidywalne w pogodę. Od hotelu do wierzchołka góry i na niej mieliśmy piękną słoneczną pogodę, lecz gdy przyszła pora powrotu, zaczęło padać. Po przybyciu do hotelu się rozpogodziło, więc pojechaliśmy busami szlakiem Papieskim na Gubałówkę, gdzie po drodze padało, lecz na samej Gubałówce mieliśmy ponownie słoneczną pogodę. Stamtąd też są piękne widoki na Tatry i panoramę Zakopanego łącznie ze skoczniami.

W sobotę po śniadaniu pojechaliśmy autobusem nad Morskie Oko i z Palenicy Białczańskiej prawie8 kmna nogach pod górę nad samo Morskie Oko. Widoki i krajobrazy naprawę wspaniałe. I tak samo, kto się ociągał ze schodzeniem w dół ten też końcówkę trasy przebył w deszczu, lecz nam to nie przeszkadzało, bo po posiłku poszliśmy ponownie w pięknej pogodzie na Krupówki na piwo z dzbana itp.

W niedzielę po śniadaniu spakowaliśmy bagaże do autokaru i udaliśmy się po zakupy na drogę powrotną zwłaszcza po Oscypki. O godz. 13.00. wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodze wstępując do Wadowic na kawę i słynne kremówki papieskie oraz do Częstochowy na Jasną Górę podziękować za udaną wycieczkę, a naprawdę musiała być udana skoro jedna z uczestniczek napisała wiersz o naszej wyciecze i odczytała go wszystkim uczestnikom, którzy nagrodzili ją brawami. I w taki to sposób zmęczeni i pełni nowych wrażeń z uśmiechami na twarzach wracaliśmy do domu, myśląc o tym gdzie by to pojechać w przyszłym roku. Koncepcja już jest, ale są dwa warianty i trzeba któryś wybrać lub zorganizować dwie dłuższe wycieczki w przyszłym roku. Chociaż jeszcze w tym roku w sierpniu jedziemy do Ustki.

Materiał: Eugeniusz Chodana

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)