Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2017

I Gminny Konkurs o Regionie. Udział wzięły reprezentacje czterech szkół

fot. SP Sipiory

fot. SP Sipiory

31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sipiorach zorganizowany został I Gminny #Konkurs Wiedzy o Regionie pod hasłem: „Pałuki - moja mała ojczyzna” dla klas IV - VI oraz Konkurs Plastyczny dla klas I - III pod tym samym tytułem.

W Konkursie Wiedzy wzięły udział 4 szkoły z Gminy Kcynia: Szkoła Podstawowa w Kcyni, Zespół Szkół w Mycielewie, Zespół Szkół w Dziewierzewie oraz Szkoła Podstawowa w Sipiorach. Z kolei w Konkursie Plastycznym uczestniczyła wyłącznie Szkoła w Sipiorach.

Do 24 marca szkoły naszej Gminy mogły nadsyłać bądź przywieźć osobiście prace plastyczne prezentujące region Pałuk, w szczególności zabytki pałuckie czy też strój pałucki, wykonane dowolną techniką plastyczną. Koordynatorem Konkursu Plastycznego była Zofia Sobocińska.

Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się pracownicy oraz dyrekcja Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni biorąc pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie Konkursu przyznała następujące miejsca:

1. Otylia Wiśniewska
2. Wiktoria Musiał
3. Marta Janeczko
Wyróżnienia: Adam Bajdała, Maja Winkowska, Amelia Knasinska

Wszystkie prace plastyczne prezentowane były w sali gimnastycznej. Oprócz wystawy prac konkursowych można było podziwiać eksponaty wypożyczone z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, m. in. strój Pałuczanki i Pałuczanina czy też element wystroju chaty pałuckiej w postaci okazałego pająka wykonanego z kolorowej bibuły. Ponadto można było obejrzeć wystawę rzeźb autorstwa Piotra Wolińskiego.

Koordynatorami Konkursu Wiedzy były Marzanna Starzyńska i Ewa Socha. Celem Konkursu Wiedzy było przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, a także propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W zmaganiach konkursowych rywalizujące szkoły reprezentowane były przez 3-osobowe zespoły, które indywidualnie rozwiązywały test w czasie 45 minut.

Zwycięzcami pierwszej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Regionie okazała się drużyna z SP Sipiory( Roksana Hibner, Patrycja Janeczko, Wiktoria Winkowska).
Laureaci II miejsca- ZS w Mycielewie (Patrycja Bojas, Julia Nogowska, Paweł Strzyżewski).
Laureaci III miejsca- SP w Kcyni (Wiktoria Rebelska, Zuzanna Repczyńska, Julia Zwolak).
Czwarte miejsce zajęła drużyna z ZS w Dziewierzewie (Piotr Czyż, Weronika Kruszka, Piotr Wekwerth).

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w obu dziedzinach zmagań konkursowych nagrodzonym wręczali Burmistrz Kcyni - Marek Szaruga oraz Dyrektor Szkoły - Iwona Musiał.

Ozdobą I Gminnego Konkursu o Regionie były występy dzieci z klas O-III, które w pięknych kolorowych strojach wykonały kilka pieśni pałuckich. Małych artystów przygotowywały - Dorota Gwit i Justyna Rybacka-Zielińska.

Burmistrz Kcyni pogratulował wszystkim uczestnikom obu konkursów, a także złożył serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy pragną podziękować za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia Radzie Rodziców oraz sponsorowi. Osobne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i Pracowników Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni za udostępnienie cennych eksponatów sztuki ludowej Pałuk oraz za pracę komisji konkursowej.

Materiał: SP Sipiory

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    mama, w dniu 03-04-2017 22:38:35 napisał:

    konkurs konkursem potrzebny jest o naszym regionie ...Może pan burmistrz przyjrzał by się obiadom w szkołach ! Wodnite zupy pomyje nie zjadliwe , ziemniak , śmierdzące ryby i dodatki , dzieci omijają z ohydom takie posiłki ,. Czy ktoś ustala takie bez kontroli jadłospisy . Dla czego nie monitują dyrektorzy że dzieci nie jadają obiadów , za nasze podatki ...Gdzie MOPS i Sanepid . Kto wpuścił firmę co nie ma pojęcie o gotowaniu ....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)