Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2016

Dzielna walka, ale bez punktów w tabeli. Womix przegrywa ze Stalą

W sobotę 19 listopada w sali Gimnazjum nr 3 w Nakle odbył się mecz 8. kolejki pomiędzy zespołami # Womix NTS Trójka Nakło i Stal Grudziądz. Gospodarze powalczyli, ale punktów do ligowej tabeli nie dołożyli przegrywając 1:3.

W pierwszym secie Stal zagrała koncertowo, a gospodarze nie potrafili sobie poradzić z silną zagrywką przeciwników. Powodowało to niemoc nakielan w ataku. W tym secie zawodnicy NTS-u zdobyli atakiem zaledwie 5 punktów i ostatecznie przegrali 13:25.
Na początku drugiej partii nic się nie zmieniło. Po 4 akcjach Nakło przegrywało 1:3.

Dwa błędy rywali w polu i zagrywki skuteczne ataki Łukasza Blamowskiego i Macieja Tomczyńskiego poderwały jednak zespół do walki. NTS wyszedł na prowadzenie 8:6, a trener gości - Piotr Gabrych zmuszony był wziąć czas. Po przerwie goście odrobili straty jednak w dalszej części znów popełniali błędy, co wykorzystali gospodarze utrzymując prowadzenie - 12:10, 14:11, 16:14 i 20:16. W końcówce NTS zagrał dobrze i pewnie wygrał do 20. Po wyrównanym początku III seta na tablicy widniał remis 8:8. Od tego momentu, mimo dobrze konstruowanych akcji nakielanie nie potrafili skończyć ataku.

Stal grała świetnie w obronie i skutecznie kontratakowała. Od stanu 9:10 stal wygrała 7 kolejnych akcji i momo 2 czasów dla trenera Sierzchuły Nakło przegrywało 9:17. W końcówce gra się wyrównała, ale o odrobieniu strat nie było mowy.

W 4. secie lepiej zaczęli siatkarze Womixu. Do stanu 16:14 cały czas albo remisowali, albo prowadzili. Po trzech kolejnych błędach własnych NTS stracił prowadzenie (16:17), ale za chwilę znów wyprzedził rywali i było 20:18. Po czasie dla Grudziądza goście zagrali skuteczniej i momo dobrej postway nakielanie przegrali w tym secie do 23.

Womix NTS Trójka Nakło - KS Stal Grudziądz 1:3 (13:25, 25:20, 15:25, 23:25)

Womix: Wojciech Kozłowski (10), Maciej Tomczyński (11), Mateusz Wołowicz (2), Łukasz Blamowski (12), Michał Górecki (2), Karol Sowiński (4), Mateusz Kiersznicki oraz Tomasz Marach, Kacper Zieliński (2), Waldemar Wnuk, Adrian Giers.

Kolejny mecz u siebie NTS rozegra już za tydzień. W sobotę 26 listopada wyjątkowo o godzinie 19:00 Womix będzie podejmował we własnej hali Trefla Lębork (zmiana gospodarza na prośbę gości). Już dzisiaj zapraszamy do kibicowania!

materiał: NTS 3 Nakło

Oceń artykuł: 210 56