Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
17 lutego 2017
Notowania rolnicze

Coraz więcej podwyżek. Drożej i w hurtowniach i na targowiskach

Raport przygotowywany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie # wskazuje wyraźnie, że mamy do czynienia z kolejnymi podwyżkami cen produktów rolnych.

Widać to już na samym początku raportu, gdzie przedstawione są wartości cenowe w punktach skupu zbóż. Staniała jedynie kukurydza paszowa, natomiast pszenżyto paszowe i żyto konsumpcyjne utrzymało się w cenie sprzed tygodnia.

Pozostałe produkty podrożały, najwięcej jęczmień konsumpcyjny, za który tydzień temu trzeba było zapłacić 54,50zł/dt a obecnie jego cena średnio wynosi 59,00 zł/dt.

Spokojnie jest za to w punktach skupu żywca. Staniały maciory, tuczniki w obu klasach, a pozostałe ceny utrzymały się na tym samym poziomie.

W hurtowniach wiele cen poszło w górę. Zdrożały jabłka, buraki czerwone, pietruszka oraz ziemniaki. Na targowiskach wzrost cen jest najbardziej widoczny. Wiele produktów znacznie podrożało, jak na przykład cebula, za którą tydzień temu płaciliśmy 1,42 zł/kg a obecnie kosztuje ona 3,43 zł/kg. Mocno zdrożał także ogórek szklarniowy (z 10,50zł/kg na 13,00 zł/kg) czy pomidor.

Ceny poszczególnych produktów rolnych znajdują się poniżej.

Oceń artykuł: 27 28

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Roman, w dniu 17-02-2017 22:01:06 napisał:

  pincetplus w natarciu

  odpowiedz

  • 2 (2)

  mieszkaniec, w dniu 17-02-2017 22:39:01 napisał:

  To jest ta tzw. "Dobra Zmiana"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)