Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

25 września 2021

GCKiB w Kcyni zyska nowy blask? Szykuje się inwestycja za 5 mln zł

fot. LZ

fot. LZ

5 milionów złotych – tyle ma kosztować kompleksowy remont# Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Czy Kcynia, tak jak od niedawna Szubin, rzeczywiście będzie cieszyć się z nowego centrum kultury?

Przypomnijmy, że GCKiB, a wraz z nim park miejski, mają być remontowane dzięki Gminnemu Programowi Rewitalizacji. Przedtem, zamiast domu kultury, remontowany miał być budynek dawnego kina, jednak ten plan spalił na panewce.

Dworek, który jest siedzibą GCKiB, ma być kompleksowo wyremontowany. Prace obejmą w szczególności wymianę dachu (konstrukcja, pokrycie), zagospodarowanie piętra na sale do zajęć i pomieszczenia biurowe. Na parterze mają zostać odremontowane sale, sanitariaty oraz pomieszczenia socjalne. Oprócz prac w budynku projekt zakłada zagospodarowanie parku (alejki, zieleń, oświetlenie, mała architektura). Jak mówi burmistrz Kcyni Marek Szaruga, zadanie ma pomóc rozwiązać obserwowane problemy. – Pozwoli poszerzyć ofertę skierowaną do młodzieży, jak i osób starszych, co wpłynie na ich aktywizację – twierdzi włodarz gminy Kcynia.

Całkowita wartość inwestycji to 5 mln zł. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do programu Polski Ład. Stamtąd może otrzymać nawet 4 mln 500 tys. zł. Resztę kwoty ma uzupełnić wkład własny gminy. Marek Szaruga wyjaśnia, że jeśli uda się otrzymać pieniądze z zewnątrz, remont może ruszyć nawet w 2022 roku.

Oceń artykuł: 4 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (11)

  Mieszkaniec , w dniu 25-09-2021 18:12:11 napisał:

  Nasz Burmistrz jest bardzo hojny tylko nie ze swoich pieniędzy ten remont to najgorsza inwestycja jaka może być zrobiona Lepiej nich Pan wyremontuje stadion przy ul Poznańskiej i zrobi nowe trybuny i ogrodzenie wraz z zapleczem dla zawodników piłki nożnej i nie tylko żeby ta młodzież miała gdzie trenować i grać na nowej płycie boiska a Pan chce wydać na bzdury pieniądze żenada Panie Burmistrzu i wstyd Pan przynosi naszej Gminy to nie Pana Gmina tylko wszystkich mieszkańców młodzież nie ma się gdzie spotkać nawet niema porządnego parku niech ci radni wezną się za Pana i niech Gmina zrobi referendum i natychmiast Pana odwołają z stanowiska Burmistrza bo tylko Pan szkodzi miastu i Gminie jak ma Pan honor to sam się niech Pan poda do dymisji tak ułomnego Burmistrza jeszcze Gmina Kcynia nie miała na bzdury są pieniądze ale żeby pomóc tym co potrzebują pieniędzy to nie ma ale Pana też mieszkańcy kiedyś rozliczą niech Pan pamięta jest Pan mieszkańcem Kcyni

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kcyniak, w dniu 25-09-2021 19:52:26 napisał:

  Taki anty a od Pisiorów kasę weźmie ?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Ryś, w dniu 25-09-2021 20:03:01 napisał:

  no właśnie takie narzekanie na rząd, że wszystko co złe w gminie to przez nich a teraz rączkę łatwo wyciągnąć po pieniążki....zobaczymy czy się uda...ile się uda...

  odpowiedz

  • -1 (5)

  dobrzyś, w dniu 25-09-2021 20:10:02 napisał:

  Pan burmistrz nic nie mogę, nic nie poradzę, nie da się.... ot co....dobrze że pisiory porobiły te programy wspomagające samorządy bo inaczej w gumusach byśmy chodzili...takie byłyby min. drogi...

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Widz, w dniu 25-09-2021 22:53:10 napisał:

  Obecny Burmistrz to kompletna porażka, inwestycje zerowe , zaangażowanie w cokolwiek zerowe, człowiek bojący się podejmować decyzje, zmiany w oświacie zerowe, klimaty w Urzędzie katastrofalne , czas zejść ze sceny !!!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Liroy , w dniu 26-09-2021 10:27:24 napisał:

  Po remoncie i tak nic się nie będzie działo w goku Tiwarzystwo tam "pracujące" nie ma pomysłów i chęci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Lol, w dniu 26-09-2021 11:00:08 napisał:

  Wolałby aby tak wielkie pieniądze przeznaczyć na obwodnicę z kierunku Szubina na Wągrowiec. Przecież ten koszt ,jest większy niż budowa S10 przed Toruniem. A tak miasto byłoby bardziej bezpieczne . Ilość tzw. tirów ograniczyłaby się do minimum. Może ścieżki rowerowe...takich nie mamy. A Gok? No cóż, widać zaangażowanie się mieszkańców ,takie samo jaki jest repertuał . Szkoda na to tak Wielkich pieniędzy. A kto to wyliczył?. Postawienie nowego budynku chyba byłoby tańsze.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Podatnik, w dniu 26-09-2021 11:54:07 napisał:

  5 mln zł to chyba powstanie tam kino i teatr , budowa od podstaw nie przekroczyła by takich kosztów , to chyba jakiś żart .

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 26-09-2021 11:55:47 napisał:

  Najważniejsze to chyba to aby powstały tam piękne biura z mega wyposażeniem.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  J 23, w dniu 26-09-2021 16:29:06 napisał:

  Będzie piękny budynek dla lunatyków. Stawiam Szubin za przykład gdzie ludzie tam pracujący to pasjonaci kultury

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kcyniak, w dniu 28-09-2021 02:56:30 napisał:

  Może park byście wyremontowali i drogę do parku zrobili , 5 mln na remont no kur... Żenada

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)