Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

26 września 2020

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych. Nabór wniosków

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłasza nabór wniosków o# dopłaty w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wnioski mogą składać uprawnieni organizatorzy publicznego transportu zbiorowego. Łączna suma środków przeznaczona dla wszystkich województw w ramach funduszu wyniosła ponad 600 mln zł.

Informacje o rozpoczęciu naboru ogłosił Mikołaj Bogdanowicz.

- W ramach Funduszu Rozwoju przewozów autobusowych ogłosiłem nabór, którego beneficjentami mogą być wszystkie samorządy szczebla gminnego, powiatowego oraz samorząd województwa. Zmiana, która nastąpiła to wzrost wsparcia finansowego do jednego wozokilometra z jednego złotego do trzech złotych, co jest już bardzo atrakcyjnym projektem i produktem dla lokalnych samorządów- mówił Wojewoda.

Przedstawiciel Rządu w Terenie zachęcał samorządowców z Kujaw i Pomorza do wzięcia udziału w naborze.

- Zachęcam wszystkie samorządy, aby skorzystały z tego programu. Jest on również dedykowany firmom przewozowym, które w dobie pandemii koronawirusa przechodzą trudne chwile. Bardzo chciałbym, aby na terenie całego województwa tych linii było jak najwięcej.- zakończył.

Termin naboru wniosków rozpoczyna się z dniem 28. września br. a kończy się z dniem 2 października.

Warunkiem uzyskania dopłaty jest: sfinansowanie ze środków własnych organizatora części ceny usługi w wysokości nie mniejsze niż 10%, zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego po uzyskaniu zgody organu stanowiącego właściwego organizatora.

Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane są lokalne połączenia autobusowe. Dofinansowania dotyczą linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.”

Materiał: Adrian Mól Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Budowa stanu surowego
Tonery Directions
27PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)