Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

12 października 2020

Formuła e-Szkoły uległa zmianie. Zajęcia odbywać się będą popołudniami

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Czym była Wiosna Ludów? Jaką funkcję pełni przymiotnik, a jaką okolicznik? Co kryje się #pod pojęciem replikacji DNA? Jak obliczyć pole powierzchni figur płaskich? Jaki zakres wiedzy obowiązuje na egzaminie maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w tym tygodniu na zajęciach online w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popularno-naukowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

- Po wakacjach uczniowie powrócili do szkół, więc formuła naszej e-Szkoły musiała ulec zmianie. Wszystkim naszym sympatykom proponujemy popołudniowe zajęcia pozalekcyjne i uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. W naszym planie lekcji znajdą się nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też spotkania z katechetą i zajęcia powtórkowe, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze, poniedziałkowe (12 października) zajęcia rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Tematem będzie motyw budowania tożsamości w tekstach kultury. Uczniowie, którym gramatyka języka polskiego sprawia nie lada problemy, dowiedzą się czym jest przymiotnik i jaką pełni funkcję. Na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie mówić będziemy o socjalizacji, a na zakończenie usłyszymy o narodowych zrywach rewolucyjnych, jakie miały miejsce w Europie w połowie XIX wieku.

Podczas wtorkowej (13 października) lekcji języka angielskiego poznamy słownictwo, które z pewnością będzie przydatne podczas wizyty u lekarza za granicą. Nauczymy się mówić o chorobach i ich objawach. Na zajęciach z historii dowiemy się, jak kongres wiedeński wpłynął na sytuację na ziemiach polskich. Maturzystom polecamy lekcję matematyki, podczas której omawiane będą pojawiające się na teście zadania otwarte.

Twórczość Jana Kochanowskiego i style wypowiedzi to tematy środowych (14 października) lekcji języka polskiego. Zachęcamy do obejrzenia zajęć z fizyki, podczas których dowiemy się, czym jest kinematyka. Omówimy także zadania maturalne z geografii. Tematem będzie działalność erozyjna i akumulacyjna lądolodów. Na zakończenie dnia proponujemy ciekawą lekcję biologii poświęconą replikacji (powielania) DNA.

W programie zajęć czwartkowych (15 października) m.in. spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim, który mówić będzie o dojrzałości i kształtowaniu się osobowości młodych ludzi. Zapraszamy też na lekcje matematyki. Tematem zajęć będą działa na ułamkach i pola powierzchni figur płaskich. Na lekcji biologii poznamy podstawy genetyki i dziedziczenia cech. Dzień zakończą zajęcia z chemii poświęcone wzorom i nazwom soli.

Na zakończenie szkolnego tygodnia (16 października) proponujemy lekcję fizyki, której tematem będą skale wszechświata oraz zajęcia z gramatyki języka angielskiego i niemieckiego.

· Plan zajęć w bieżącym tygodniu w załączniku.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

· edupolis.pl,

· www.kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 14 11
Pliki do pobrania
Plan zajęć 12-16 października.png

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)