Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
08 września 2018

Festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni” w Przysieku

fot. Marek Rząsa

fot. Marek Rząsa

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią ma zaszczyt zaprosić na coroczny festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni”, który odbędzie się 8 września w Przysieku. Impreza organizowana jest przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Przysieku.

Wrześniowy „event” ma być okazją do promocji lokalnych i regionalnych produktów oraz działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. W programie przewiduje się m.in.:
• prezentacje Lokalnych Grup Działania z obszaru naszego województwa;
• konkurs kulinarny „Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza i Kujaw”;
• konkurs na „Najbardziej atrakcyjne stoisko LGD z produktami regionalnymi i rękodziełem ludowym”;
• kiermasz wystawionych produktów regionalnych (m.in. miodów, rękodzieła, rzemiosła i sztuki użytkowej, roślin ozdobnych i innych);
• degustacja potraw z ziemniaków;
• konkursy, zabawy i pokazy dla publiczności;
• występy zespołów folklorystycznych.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w imprezie oraz wzięcia udziału w konkursach – koła gospodyń wiejskich oraz inne organizacje mogą zgłaszać się za pośrednictwem LGD, jak i indywidualnie. Wszelkie informacje na temat imprezy, regulaminy konkursów, karty zgłoszenia, program ramowy oraz telefony kontaktowe zamieszczone są na stronie KPODR. Swój udział w zawodach należy zadeklarować do 31 sierpnia 2018 roku!

Materiał opr. Monika Oleś

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Poniżej do pobrania karty zgłoszeniowe wraz z regulaminami do poszczególnych konkursów.

Oceń artykuł: 0 2
Pliki do pobrania
Festyn - Barwy Lata, Dary Jesieni - zgłoszenia, regulaminy, program.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)