Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
04 stycznia 2018

Entuzjaści kajakarstwa wzięli udział w spływie. Celem była nakielska przystań

fot. Jacek Maćkowski

fot. Jacek Maćkowski

Kajakarze z Koła Turystów Górskich im Klimka Bachledy w Kcyni oraz Zespołu #Szkół Ponadgimnazjalnych im Stanisława Staszica w Nakle wspólnie z kolegami kajakarzami z Sępólna Krajeńskiego i Sypniewa w dniu 30 grudnia ubiegłego roku zorganizowali spływ kajakowy na rzece Noteci z Chobielina Dwór do Przystani Nakielskiej.

Wzięli w nim udział entuzjaści kajakarstwa z nadnoteckiej Pakości, Nakła nad Notecią, Sępólna Krajeńskiego, Kcyni, Bydgoszczy, Występu i Chrząstowa. Pogoda była łaskawa wobec nas i mimo silnych podmuchów zimnego wiatru promienie słoneczne miło ogrzewały nasze twarze, a skąpana w tych ostrych promieniach dolina Noteci wyglądała przepięknie. Wysoki stan wody w rzece pozwalał nam ją podziwiać w całej okazałości. Odprawa przed spływem, który zabezpieczali Instruktorzy Kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego i omówienie warunków bezpieczeństwa to już rytuał. Przy okazji zaprezentowaliśmy skalę zagrożeń i niebezpieczeństw płynących z prób brawurowego pokonywania jazów i urządzeń hydrotechnicznych na przykładzie jazu w Chobielinie. Odpowiednio ubrani i zabezpieczeni przed bryzgami lodowatej wody miło spędzaliśmy czas niesieni leniwym nurtem rzeki na rozmowach o planach  kajakowych  oraz wypraw w różnego rodzaju pasma górskie  w 2018 roku (i te wysokie skaliste i te pełne bezkresnych połonin i hal…). Po półtoragodzinnej kajakowej peregrynacji dopłynęliśmy do mariny nakielskiej. Basen portowy pokrywała cienka warstwa lodu i naszymi kajakami skruszyliśmy ją, aby dopłynąć do miejsca wyjścia z wody, głuche trzaski pękających tafli lodowych przypomniały nam, że spływ odbywa się w warunkach zimowych.

Po dopłynięciu do mariny dzięki uprzejmości pana dozorcy mogliśmy skorzystać z zaplecza socjalnego, aby się przebrać oraz przygotować sobie ciepły posiłek na  grillu. Tak zakończyliśmy sezon kajakowy w 2017 roku, a co w 2018?... Zaczynamy go 7 stycznia na bardzo gościnnym basenie w Janikowie,  szkoleniem zasad bezpieczeństwa kajakowego dla dzieci i młodzieży oraz 14 stycznia - udziałem na kajakach w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Spływ odbył się dzięki wsparciu LGD Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk w Nakle nad Notecią oraz życzliwości Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Jacek Maćkowski

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -4 (4)

    bb, w dniu 04-01-2018 18:54:24 napisał:

    Panie Wiesławie! Jesteś wielki

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Pieczątki Colop
Kwasy...
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Botox i wypełniacze
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)